GündemManşet

… VE SARIYER’İN 33 YILLIK ÖZLEMİ NİHAYET BİTTİ, SARIYER BELEDİYESİ HİZMET BİNASI MUHTEŞEM BİR ŞÖLENLE AÇILDI

Sarıyer’in 33 yıllık özlemi sonunda bitti. Pınar Mahallesi’nde yapılan Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası, bugün düzenlenen muhteşem bir törenle hizmete açıldı. On binlerce kişinin katıldığı törende açılış kurdelesini Sarıyer halkıyla birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kesti.

***

“Sarıyer seninle gurur duyuyor” sloganları eşliğinde kürsüye çıkan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç “Bugün bizim düğün günümüz. Bizim tek sevdamız var Sarıyer. Biliyoruz ki ‘Çalışan insan kötülük düşünmeye vakit bulamaz. Çalışmayanlar ise kendilerini kötülükten kurtulamaz” diye konuştu.

BEKİR BATU/SARIYER GAZETESİ

Sarıyer bugün tarihi bir güne tanıklık etti. 20 farklı noktada hizmet verdiği için ilçe halkının en büyük sorunlarından birisi olan Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası, görkemli bir törenle hizmete açıldı. Belediyenin tüm birimlerini tek çatı altında buluşturan ve kullanılan teknoloji itibariyle dünyada başka örneği olmayan binanın açılışını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Sarıyer halkı yaptı. Açılış törenine on binlerce kişi katıldı. Açılışa Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları, milletvekilleri, belediye başkanları ile protokolden çok sayıda önemli isim katıldı.

POLİS YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI

Açılış öncesinde Sarıyer polisi, vatandaşların giriş ve çıkış yapacağı sokaklara arama noktaları koydu. Binanın açılışına katılmak isteyen herkes arama noktalarından geçti, ayrıca açılış sırasında binanın çatısında 2 keskin nişancı hazır bulundu. Sarıyer Belediyesi ekiplerinin vatandaşlara ikram çadırları kurduğu açılış öncesinde tüm vatandaşlara Türk Bayrakları dağıtıldı. Vatandaşlar açılış boyunca Türk Bayraklarını ellerinden düşürmedi.

FERHAT GÖÇER KONSER VERDİ

İstanbul’un en eski ve gözde semtlerinden olan Sarıyer, yeni açılan belediye hizmet binası ile dünyada bir ilke imza attı. Pınar Mahallesi’nde gerçekleşen görkemli törende CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç bir araya gelerek önemli mesajlar verdi. Ferhat Göçer’in de şarkılarıyla renk kattığı törende, binlerce kişinin oluşturduğu kalabalık İzmir Marşı’nı söyledi.

KILIÇDAROĞLU 3 KEZ SÖZ ALDI

Binanın temel atma törenine de katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açılışta bulunduğu için mutlu olduğunu söyleyerek 16 Nisan referandumu hakkında önemli mesajlar verdi. Binlerce vatandaşa seslenen Kılıçdaroğlu, 16 Nisan’da demokrasi için, bayrağımız için, çocuklarımız için vatanımız için oy kullanacağız. Oyumuzu hayırlı bir şekilde kullanacağız. Demokrasiye sahip çıkacağız. Sandığa giderken de yalnız gitmeyeceğiz, komşumuzu, arkadaşımızı, akrabamızı da yanımıza alacağız. Tek adamın değil 80 milyonun sözü geçsin diye sandığa gideceğiz. Hayırınız hayırlı olsun’ diye konuştu. Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan sandıkta “hayır” oyu kullanmaları için tam 3 kez söz mü diye sordu, vatandaşlar hep bir ağızdan “söz” diye bağırdı.

ŞÜKRÜ GENÇ; “BUGÜN BİZİM DÜĞÜN GÜNÜMÜZ”

“Sarıyer seninle gurur duyuyor” sloganları eşliğinde kürsüye çıkan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 33 yıl sonra aynı çatı altında toplanan Sarıyer Belediyesi için bugünün tarihi bir gün olduğunu söyledi. Şükrü Genç; “7 Ocak 2012 tarihinde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte temelini attığımız yeni hizmet binamızın açılışı için toplandık. Sarıyer Belediyesi 1984 yılından bu yana ilk defa bir hizmet binasına kavuşuyor. Bizim bu heyecanımıza ortak olduğunuz için, böyle bir tesisin açılışını yapmış olduğumuz için gurur duyuyoruz. Bugün bizim ve tüm Sarıyer’in düğün günü. Bizler bu binayı açarak sadece ilçemizi ve ülkemizi modern bir binaya kavuşturmadık. Aynı zamanda verdiğimiz sözleri tutabilecek bir iradeye sahip olduğumuzu gösterdik” diye konuştu.

“ÇALIŞAN İNSAN KÖTÜLÜK DÜŞÜNMEZ”

Sarıyer halkı ile birlikte ortak akılla yürümeye devam edeceklerini belirten Genç, konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Bizim yolumuz sevgi yoludur. İnsanlığa hizmet yoludur. Bizim aşkımız sevdamız Sarıyer’dir. Çünkü biliyoruz ki ‘Çalışanlar kötülük düşünmeye vakit bulamaz. Çalışmayanlar ise kendilerini kötülükten kurtaramazlar.’ Hz. Ali’nin sözüdür bu.”

KAMU KAYNAKLARINI EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANDIK

“Bugün açılışını yaptığımız Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası sadece Türkiye’de değil dünyada da bir ilk. Bunu gururla, ısrarla, bir mühendis olmanın gururuyla söylüyorum. Bu binanın temelinde bu çocukların sevgisi, Sarıyerlinin emeği, alın teri, parası var. Kendi öz bütçemizle ve akılcı harcamalarla kamu kaynağını en verimli şekilde kullanmış olmaktan gurur duyuyoruz. Bu gurur hepimizin duyurusuyla açılışına davet ettiğimiz hizmet binamız 33 yıl sonra tüm birimleri tek çatı altında topluyor. Bu sayede belediye hizmetlerinde hız artacak, ayrıca belediyemiz için büyük tasarruf olacak.”

100 BİN METREKARE İNŞAAT YAPTIK TEK İŞ KAZASI OLMADI

“Gururla söylemek istiyorum ki, binamızın yapımı sırasında hiçbir iş kazası olmadı. Bu bizim için çok önemli. Ayrıca hemen arkamızda yer alan bir kültür merkezi de iki ay sonra hizmete açılacak. Onun yanında İstanbul Boğazı’nın oluşum müzesini de halkımıza armağan ederek dünya uygarlık tarihinin eksik bir halkasını tamamlamış olacağız.”

Konser sonunda Belediye Başkanı Şükrü Genç ve sanatçı Ferhat Göçer özgürlük için güvercin uçurdu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir