GündemManşet

Yağmur Sarıyer’de hayatı felç etti!

 

Öğle saatlerinde başlayan sağanak yağış Sarıyer’de hayatı felç etti. Birçok iş yeri ve evi su bastı. Yeniköy Bağlar mevkinde yol çökmesi meydana geldi, Emirgan’da ise deniz karayla birleşirken alt yapı şiddetli yağmuru kaldıramadı. Uskumruköy’de hayat durdu, Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi’ni su bastı.

SARİYERGAZETESİ.COM- MERT CİN- EKİN YILMAZ

Şiddetli yağmurun uzun süre devam etmesi Sarıyer’de bir çok mahalleyi olumsuz etkiledi. Vatandaşlar sosyal medya üzerinden paylaştıkları görüntülerle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne isyan ettiler. Yoğun yağışın etkisiyle yollar göle dönerken bir çok araç mahsur kaldı. Toplu taşımayı da vuran sağanak yağış otobüs seferlerinin de aksamasına neden oldu. Yeniköy Bağlar Mevkii ve İstinye’de Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ana cadde çöktü. Tam ortasından çöken ve yüzlerce metre boyunca yarık oluşan yola yağmur suları akıyor.

 

 

Bir yorum

  1. Büyükşehirin araçları ortada yok, boğaza 3m. mesafe var yol göl olmuş..bu suyu tahliye edemiyorlar her yağışta aynı yerler göl oluyor..çocuklar okul çıkışı yollarda kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir