GündemManşet

Zekeriyaköy’deki delege seçimlerinde kavga çıktı!

SARİYERGAZETESİ.COM-ÖZEL HABER

CHP’de delege seçimleri kavgalarla devam ediyor. Bugün Zekeriyaköy’de yapılan delege seçimlerinde partililer arasında kavga çıktı. İddiaya göre Gökan Zeybek’in destek verdiği listenin 1 oy farkıyla seçimi kaybetmesinden sonra seçime itiraz edildi.

LİSTE 122’YE KARŞI 123 OYLA KAZANDI

CHP’li üyelerin oy kullanmasından sonra sandıklar açıldı ve 122 oya karşılık 123 oy ile pembe liste seçimi kazandı. 1 oyla seçimin kaderinin değişmesi üzerine sandığa itiraz edildi. İddiaya göre, partiye üye olmayan bir kişi oy kullandı ve usulsüz oy kullanılması kameralar ile tespit edildi. Bu sırada karşılıklı laf atmayla başlayan gerginlik giderek büyüdü ve partililer arasında zaman zaman yumruklaşmalar yaşandı. Bölgede gerginlik sürerken seçimi muhalif liste olarak görülen PEMBE listenin kazandığı öğrenildi. Yaşanan olaydan sonra partililer “Gökan Zeybek’in istifa etmesi” yönünde tepkilerini dile getirmeye başladı. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan partililer; sandık başında yaşanan rezalete ve olaylara tepki gösterdiler, Darüşşafaka’daki delege seçimlerine dikkat çektiler.

MADEN’DE KAVGA İSTİNYE’DE DOSTLUK KAZANDI

Öte yandan CHP’nin Maden Mahallesi’ndeki delege seçimleri de çıkan kavga ve gerginlik yüzünden iptal edilmiş, ikinci seçimin 14 Ekim Cumartesi günü yapılması kararlaştırılmıştı. Kısa süre önce yapılan 63 oya karşı 93 oyla kırmızı listenin kazandığı İstinye’deki delege seçimlerinde ise partililer tam bir demokrasi şöleniyle sandığa gitmişlerdi.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir