GündemManşet

ZEYBEK: “BÜYÜKŞEHİR 62 MİLYONLUK AĞAÇ BAKIM İHALESİ YAPTI”

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP Grup Sözcüsü Gökan Zeybek, belediye meclisinde bugün çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. 2016 Faaliyet Raporu’nun görüşüldüğü toplantıda konuşan Zeybek, AK Partililer’in faaliyet raporuna yaptıkları eleştirilere cevap verdi. AK Partili Meclis Üyeleri Saim Kain, Hicran Çelikyay ve Nurettin Çelik‘in, Sarıyer Belediyesi’nin yaptığı bazı harcamalarını fazla bulduğuna değinen Zeybek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki 62 milyonluk ballı ihaleyi ilk kez deşifre etti.

TOPBAŞ’TAN 62 MİLYONLUK BALLI İHALE

Aynı zamanda kendisi de İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olan Zeybek şöyle konuştu; “Sarıyer Belediyesi’nin harcamalarını fazla bulan arkadaşlara şunu söylemek istiyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki bakıma muhtaç durumdaki ağaçlar için bir ihale düzenledi. Bu 1 yıllık ihaleye sadece tek şirket girdi. Bu ihaleyi 62 milyona o şirket aldı. Büyükşehir Belediyesi ayrıca 50 TL’li çiçeği tanesi 500 TL’den alıyor. Peki siz neden bu harcamalara ses çıkarmıyorsunuz?”

Zeybek’in açıklamaları salondaki herkesi şaşkına çevirirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki 62 milyonluk ballı ihalenin deşifre olmasına AK Partili sıralarından hiçbir tepki gelmemesi de dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir