ManşetSektörel

Araç kiralayanlara Meç Rent A Car’ın sahibi Mehmet Kara’dan uyarılar

Uzun yıllardır Sarıyer Merkez’de Şehit Mithat Yılmaz Caddesi, Reşit Efendi Sokak’ta hizmet veren Meç Rent A Car’ın sahibi Mehmet Kara‘dan Oto kiralayacaklara ve arabasını kiraya vereceklere kritik uyarılarda bulundu. Mehmet Kara, ‘Oto kiralama firmalarının dışarıdan araç kiralamasının yasal olmadığını’ belirten Kara, ‘Biz kimsenin aracını kullanmıyoruz, zaten yasal da değil.’ dedi.

6 Yıllık deneyim; Meç Rent A Car

Sarıyer Merkez’de faaliyet gösteren Meç Rent A Car’ın sahibi Mehmet Kara, oto kiralamak isteyenlerin yanı sıra araçlarını kiraya vermek isteyenlere de önemli tavsiyerlerde bulundu. Oto kiralama işinde 6 yıllık deneyimle Sarıyer’de hizmet veren Mehmet Kara, araç kiralamak isteyenlerin kiraladıkları araçların yasal prosedürleri tam olup olmadığını kontrol etmesi gerektiğini söyledi. 25 yılı aşkın süredir araç sektöründe olması nedeniyle bir hayli tecrübeli ve deneyime sahip olan Mehmet Kara, ‘Bölgeyi bildiğimiz için başarılı ve dengeli büyüme sağladık.’ dedi.

Araç kiralamayı lüks olarak görmemek lazım

Meç Rent A Car’daki araç filosu hakkında bilgi veren Mehmet Kara, ‘Şirketimizin araç filosu ekonomik, orta  ve VİP çeşitlerinden oluşmaktadır bu sayede her bütçeye hitap edebiliyoruz bu da bizim, müşterilerimize geniş yelpazede alternatif sunmamızı sağlıyor. Her zaman alternatifiniz olması gerekiyor. Araç kiralama işini lük olarak görmemek lazım. Bir ihtiyaç.’

Kimseye güvenerek araç vermeyin!

Piyasada özel şahısların araç kiralama şirketleri aracılığıyla kendi araçlarını kiraladıklarını bildiklerini ve zaman zaman Meç Rent A Car’a da böyle tekliflerin geldiğini belirten Mehmet Kara, ‘Dışarıdan kesinlikle araç almıyoruz. Araçlarımızın tamamı kendi adımıza olup maliye’de kayıtları bulunmaktadır. Bizim tavsiyemiz kimseye güvenerek araç vermesinler. Hem yasal değil hem de güvenilir bir ticaret değil. Bu yolla araçlarını verenler hep mağdur olmuştur.’ şeklinde konuştu.

Herkes bir birini gözlüyor

Açıklamalarında ticaret ahlakına da değinen Mehmet Kara, ‘ Önemli bir diğer nokta da ticari ahlakın bozulması. Artık kim ne yapıyorsa hemen onu taklit etmek gibi bir durum ortaya çıkmış. Bir konuda bilen bilmeyen hiçbir tecrübesi olmayan dahi komşusunu gözler oldu.  Geldiğimiz bu durum Sarıyerli bir esnaf olarak bizleri çok üzmektedir.’ diyerek sözlerini noktaladı.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı