ManşetSektörel

DOSTLUĞU VE EŞSİZ LEZZETLERİ BULUŞTURAN MEKAN: İPEKELİ

 

Zekeriyaköy’de hizmet veren İPEKELİ CAFE, gerek sunduğu lezzetler gerekse müşterileriyle kurduğu dostluk bağıyla bölgenin vazgeçilmez mekanlarından biri oldu. Mekanın işletmecisi Ayfer Özgül, İPEKELİ farkını ve kalitesini gazetemize anlattı.

Zekeriyaköy’ün gözde mekanlarından İpekeli Cafe’nin işletmecisi Ayfer Özgül, mekanın vazgeçilmez lezzetlerini ve ayrıcalıklarını Sarıyer Gazetesi’ne anlattı.

ZENGiN MENÜLERİMİZLE HİZMETİNİZDEYİZ

1.5 yıl önce İPEKELİ olarak hizmet vermeye başlayan işletmeci Ayfer Özgül, mekanda müşterilere sunulan lezzetleri şöyle anlatıyor; “Burası aile ortamında bir mekan. Böreklerimiz ev yapımıdır. Güzel sabah kahvaltımız ve poğaça çeşitlerimiz var. Menülerimizden bazıları; menemen, omlet, mantı, gözleme, her güne özel çorba, salatalar, İtalyan makarnalar, özel pastalar… Kurabiyelerimiz ev yapımıdır. Elbette içeceklerimiz. Paket servisimiz var. Doğum günü kutlamaları, özel iş kutlamaları ve programlarına uygun salonumuz mevcut.

MEKANIMIZIN TASARIMI ÇOK ÖZEL

Mekanımızın tasarımı İtalyan Lisesi’nden 11 yaşından beri arkadaşım, Politecnico di Milano mezunu Yüksek Mimar Deniz Sabuncu’nun eseri. Kendisi bundan önceki butiklerimi de tasarlamıştı.

HER YERDEN MÜDAVİMLERİMİZ VAR

Biz 1997 yılından bu yana Zekeriyaköylüyüz. Buraya ilk taşınanlar arasındaydık. O zaman daha farklı bir Zekeriyaköy vardı. Daha yeşil ve daha tenha idi. Arkadaşlarımızın uzak olduğu için gelmeyi tercih etmediği bir Zekeriyaköy idi. Şimdi ise Beykoz’dan telefon ediyorlar akşam çıkıp geliyoruz diye ve 25 dakika sonra bizdeler. İpekeli’nin bulunduğu dükkân da kendi dükkanımdı. Kiracımız çıkınca ve 5 yıllık emeklilik döneminden de sıkılınca bu şekilde değerlendirmeye karar verdim burayı. İstanbul’un pek çok yerinden müdavimlerimiz var.

DOST ORTAMINDA BİR CAFEYİZ

İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunuyum. 1 yıl Cerrahpaşa’da çalıştıktan sonra bana göre olmadığını anladım bu bölümün ve kariyerime bu alanda devam etmedim. İtalyan Lisesi mezunuyum ve İtalya’da tekstil konusunda çalışan bir arkadaşımın yakını ile 1 yıl kadar çalıştık. Sonrasında ise kendi işimi açmaya karar verdim. İtalya’daki büyük tekstil gruplarından Veste Bene’nin imalatını üstlendim ve 25 yıl devam ettim. 5 yıl önce ise, tamam artık diyip ofisleri kapattım. Dinlenmek istedim. Biraz daha sakin yaşamak istedim. Spor yaptım, arkadaşlarımla kahve keyfi yaptım, gezdim. Ama çalışmaya alışık biri olarak yine yerimde duramadım ve kiracımın çıktığı bir dönemde burayı dostların dostlarla dost ortamında buluştuğu bir kafe haline getirmek istedim.

İPEKELİ CAFE

Zekeriyaköy Mahallesi, 4. Cad. Zekeriyaköy Çarşı 6/F 34450

Sarıyer/ İstanbul Tel: (0212) 202 50 32

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler