ManşetSektörel

GÜZELLİĞİN MARKASI DİBA, ZEKERİYAKÖY’DE DE BİR NUMARA

Etiler’de “ünlülerin kuaförü” olarak bilinen DİBA Kuaför, kalitesini Zekeriyaköy’lü kadın ve erkeklerin ayağına taşıdı. İki yıl önce açılan DİBA Zekeriyaköy, Etiler’de uzun yıllardır sunduğu profesyonel kadın ve erkek bakımını Zekeriyaköy’de sunmaya başladı. DİBA’nın sahibi Yüksel Arslan, Sarıyer OLAY’a 10 soruda büyüme hikayesini anlattı…

NEVRA YERLİKAYA/ ÖZEL HABER

21 yıl önce 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Etiler’de açılan DİBA Kuaför kaliteli çizgisini hiç bozmadı. “Ünlülerin kuaförü” olarak sektörde güçlü bir yer edinen DİBA, güzelliğine ve bakımına düşkün olan erkek ve kadınların ilk sırada tercih ettiği yer oldu. İki yıl önce İstanbul’un yıldızı Zekeriyaköy’de de hizmet vermeye başlayan DİBA, sağlıklı saçlar ve güzel cilt sahibi olmak isteyenlerin adresi oldu. DİBA’da cilt ve saç bakımı, naturel makyaj, saç kesimi, keratin bakım, el ve ayak bakımı, röfle-balyaj-boya, kaş-bıyık, postij takma ve masaj işlemleri yapılıyor.

DİBA’nın sahibi Yüksel Arslan Sarıyer OLAY’a on soruda büyüme hikayesini anlattı…

ON SORUYLA DİBA

Öncelikle 8 Mart’da 21 yaşına giren markanızı kutlarım. DİBA, bir marka olmayı nasıl başardı?

Teşekkür ederim. DİBA gerçekten bir marka. Her şeyden önce işimizi severek yapıyoruz. Gönül vermek ve en iyisine odaklanmak lazım. Yurt dışında her yıl yeni çıkan tarz ve ürünleri takip ediyoruz.İşimize her daim yatırım yapıyoruz. Kurulduğumuz günden beri en kaliteli boyayı ve diğer ürünleri alıyoruz. Müşterilerimizin sağlığı bizim için çok önemli. Onlara zarar vermemek için organik boyalara yöneldik. Bugüne dek hiç şikayet almadık.

Misafirlerimizin değişimlerinde yüz modellerinden yaşam stillerine dek birçok şeyi önemsiyoruz ve bütün işlemleri dünya standartlarına uygun yapıyoruz. Marka olmamızda bunların etkisi büyük.

Mesleğe ne zaman başladınız? Bu kadar başarılı olmayı hayal ediyor muydunuz?

Ben tam anlamıyla çıraklıktan yetiştim. Ortaokul ve lise dönemimde okul çıkışlarında çalıştım ve mesleğe devam ettim. Lisans eğitimim turizm alanında ama o işi hiç yapmadım. Çünkü kuaförlüğü çok severek yaptım hala da severek yapıyorum. Lise yıllarında kuaförde çıraklık yaptım. Kendimi sahada yetiştirdim. Köklü bir marka olmayı başardık. Bu başarımı gururla taşıyorum. Çünkü kendimi mesleğimde hep geliştirdim. Yurt dışı eğitimlerle hem meslek hem de ürün uzmanlığı edindim. Bütün yenilikleri takip eden kişiye özel hizmet veren bir anlayışım var. Mesleğimde önceliğim müşterinin buradan memnun ayrılmasıdır. Bütün çalışma arkadaşlarım da aynı anlayıştadır.

SAÇ BOYASI İNGİLTERE’DEN GELİYOR

Salonlarınızda en fazla önemsediğiniz unsurlar neler?

En fazla önemsediğimiz şeylerin başında hijyen geliyor. Kullanmış olduğumuz havludan fırçaya dek her şey tek kullanımlıktır. Kalite olarak en üst düzeyde hizmet veriyoruz. Saç bakımı en önemli çalışma sahamız. Sağlıksız saçlara hangi modeli ve rengi uygularsanız uygulayın etkili olmaz. Önce saçların bakımını yapıyoruz ardından da İngiltere’den getirdiğimiz organik boyayı uyguluyoruz. Çalışma prensimiz her zaman kişiye özel tek kullanımlık malzeme ve kişinin yüz yapısına ve yaşam stiline uygun saçlar yapmak. Diğer işlemlerde de titizliği asla bırakmıyoruz.

“ETİLER’DEKİ KALİTELİYİ ZEKERİYAKÖY’E TAŞIDIK”

Zekeriyaköy’de şube açma fikri nasıl doğdu?

Gelişmekte olan bir bölge olan Zekeriyaköy’ü özellikle seçtim. İstanbul’un gözde yerlerinden biri. DİBA’da bir kadının ihtiyaç duyacağı her şey yapılıyor. Kalitemiz Etiler’de zaten marka oldu bu kalitemizi Zekeriyaköylü kadın ve erkeğin ayağına götürdük. Zekeriyaköy’e kaliteli işletme yakışırdı. Bu tarz işletmeler desteklenmelidir. Zekeriyaköy şubemize Türkiye’nin her yerinden gelen misafirlerimiz geliyor. Buraya devam eden müşterilerimizin isteği üzerine Zekeriyaköy’e taşıdık. Etiler’de verilen hizmetlerin hepsi orada devam ediyor. Çok iyi bir kitle oluşturduk. İstanbul trafiğinde Etiler’e saç yaptırmaya gelenler artık oraya gidiyor. Bu da müşterilerimiz için bir nimet oldu.

ERKEKLER SAÇ UZMANLARINA EMANET

DİBA’da erkekler de önemseniyor. Erkeklere yönelik işlemler neler?

Erkek bölümü butik olarak hizmet veriyor. Saç uzmanlarımız erkeklerin saç analizini yapıyor. Bu alanda ciddi eğitimden geçmiş profesyonel çalışma arkadaşlarım var. Saç ve sakal tıraşı, saç bakımı, dökülmeye ve kepeklenmeye karşı bakımlar gibi erkeklerin ihtiyaç duyduğu hizmetleri veriyoruz. Erkek müşterilerimiz bu hizmetlerimizden oldukça memnun.

Ünü sadece İstanbul değil bütün ülkeye yayılan DİBA’da kimler çalışıyor? Sizinle çalışmak isteyenlerde aradığınız özellikler neler?

Çalıştığımız arkadaşlarım benimle 20 yıldır çalışıyor. Hepsi çekirdekten yetişen profesyonel insanlar. Ekibimle beraber yurt dışına seminerlere katılıyoruz. DİBA’da çalışmak isteyen arkadaşlarımız bir deneme ve eğitim sürecinden geçtikten sonra çalışmaya başlar. İşini severek yapan herkesle çalışırım. Etiler’de 25, Zekeriyaköy’de 10 kişiden oluşan ekibimiz var. Müşteri portföyümüz iş dünyası, sanat ve cemiyet camiasından oluşuyor. Bütün misafirlerimiz elit insanlardır. CEO’lara ve yöneticilere hitap eden kalitemizi çalışma arkadaşlarım da taşıyor.

DİBA MODELLERİ TREND OLUŞTURDU

DİBA, saç rengi ve modelleriyle trend oluşturuyor. Sektördeki en büyük farklarınızdan biri de bu değil mi?
Kesinlikle öyle. Saç kesiminden masaja, makyajdan cilt bakımına ihtiyaç duyacağınız ve kendinizi şımartacağınız bir yer DİBA. Personelimiz profesyonel ve yaratıcı. Trendleri yakından takip ediyoruz. Kendi oluşturduğumuz modellerimiz trend oluyor. O anlamda kendimize çok yatırım yapıyoruz. Farkımız, birikim ve kalitemizden geliyor.

Her kadın ve erkeğin hayatında mutlaka kuaföre harcadığı vakitler var. Gazetemiz aracılığıyla onlara mesaj vermek ister misiniz?

İnsanlar kuaföre giderken güvenmeli. Kullanılan ürünlerin tek kullanımlık ve hijyenik olmasına önem versinler. Onlara en büyük tavsiyem; çok sık kuaför değiştirmesinler. Herkesin kuaförüyle iletişimi iyi olmalıdır. Ben bize gelen yeni misafirimle yarım saat ön görüşme yaparım.Birbirimizi dinleyip anlarız ve işleme başlarız. Kadının en değerli aksesuarı saçlarıdır. Önce sağlıklı olmalı sonra model ve renk önemlidir. Yüz yapısına göre saç model belirlemek lazım. Yaşam stilini de dikkate almak lazım. Detaylara önem vermek gerekir. Erkeklerin de kadınların da bakımlarını aksatmaması önemli ancak işlem yaptırdıkları yeri iyi seçmelidirler.

Zekeriyaköy şubenizden sonra başka şubeler açma planınız var mı?

Daha fazla şubeleşmeyi düşünmüyorum. Çok fazla büyümek kalitemizi düşürür. Butik hizmet vermeyi tercih ediyorum. Özel noktalarda özel insanlara hizmet vermek istiyorum.

Röportaj için teşekkür ederim. Eklemek istediğiniz şey var mı?

Ben teşekkür ederim. Kadınlar ve erkeklerin ihtiyacı olan bütün bakımlarını 21 yıldır en iyi şekilde yapıyoruz. Profesyonel ekibim ve ben Etiler ve Zekeriyaköy’de kendini önemseyen ve seven misafirlerimizin isteklerini en kaliteli şekilde sağlamaya devam edeceğiz.

Ormanada Yorgancı Çiftliği mevki
34450 Zekeriyaköy / Sarıyer
Tel: 0 (212) 801 00 80 ( 08.30 – 19.00 randevu sistemi)

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir