ManşetVefat

Kastamonulu armatör iş adamı Hamit Tomba vefat etti!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer siyasetinin yakından tanınan ismi armatör iş adamı Hamit Tomba (74) Küçükkuyu’daki yazlığında kalp krizi geçirerek vefat etti. Büyükdere’nin yakından tanıdığı Tomba’nın, yaşadığı kalp rahatsızlığına rağmen kendisine kalp pili takılması yönündeki tavsiyeleri bugüne kadar kabul etmediği öğrenildi. Aslen Kastamonulu olan ve Büyükdere’deki Tomba İş Merkezi’nin de sahibi Hamit Tomba’nın ölüm haberini Sarıyer Kastamonulular Derneği yöneticilerinden Refik Kesek şu sözlerle duyurdu; “Şu an itibariyle aldığım son zamanların en büyük acı haberini paylaşmak durumundayım. Ağabeyim, dostum, hamim Hamit Tomba’yı kaybettik. Rabbim başta eşi Rezzan Ablamın, oğulları Niyazi, Tolga, Buğra, tüm sevenlerinin ve Kastamonu sevdalılarının başı sağ olsun. Mekanı cennet olsun, sevenlerine sabırlar versin”

HAYIRSEVER BİR İŞ ADAMIYDI

Hayırsever iş adamı Hamit Tomba, Sarıyer Belediye Meclis üyesi olarak siyasete girmek istemiş ancak daha sonra bu kararından vazgeçmişti. Merhum Tomba, özellikle Ramazan Ayı’nda Sarıyerliler’e yaptığı yardımlarla herkesin yakından tanıdığı ve sevdiği bir isimdi. Denizcilik sektöründe 4 kuru yük gemisi bulunduğu öğrenilen Tomba’nın kendi soy ismini taşıyan şirketi bulunuyordu.

EYÜP’TE TOPRAĞA VERİLECEK!

Merhum Hamit Tomba’nın cenazesi 16 Temmuz Pazar günü Eyüp Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Eyüp Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Sarıyer Gazetesi olarak Merhum Hamit Tomba’ya Allah’tan rahmet, tüm yakınlarına ve Kastamonu camiasına başsağlığı dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir