ManşetSiyaset

CHP’li Gülay Yedekçi’den hükümete sert sözler!


CHP İstanbul Milletvekili Yardımcı Doç. Dr. Gülay Yedekci, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın sözlerini eleştirdi.

“Rantla uğraşmayın, yandaşlara peşkeş çekilecek ihalelerle uğraşmayın, yüzünüzü vatandaşa dönün” diyerek hükümeti uyaran CHP’li Gülay Yedekci’nin konuşması şu şekilde:

“Sizin göreviniz konuşmak değil”

“Çevre ve Şehircilik Bakanı dedi ki: ‘Konuşmak istemiyorum ama risk var.’ Zaten konuşmayın Sayın Bakan, sizin göreviniz konuşmak değil, icraat yapmak. İstanbul dünyadaki kentler arasında en riskli on kentten bir tanesi deprem açısından. Sorumluluk sahibi olan sizsiniz. Belediye başkanlarına söylüyorsunuz ama asıl siz “İstanbul riskli bir kent.” deyip kenara çekilemezsiniz.

“Sizlerin bilinçsiz olmaya hakkı var mı?”

‘Bilinçsizlikle şehirlerimizin canına okumuşuz’ diyorsunuz. Sayın Bakan, oturduğunuz koltuklarda sahip olduğunuz sorumlulukların farkında mısınız? Sizlerin bilinçsiz olmaya hakkı var mı?

“Milletimize ihanet etmekten vazgeçin”

Siz ‘Çiçek, böcek, sanatla uğraşmayın’ diyemezsiniz ama biz sizi uyarıyoruz: Rantla uğraşmayın, yandaşlara peşkeş çekilecek ihalelerle uğraşmayın, yüzünüzü vatandaşa dönün. Çevreye verdiğiniz zarar millete yaptığınız ihanettir. Milletimize ihanet etmekten vazgeçin.”

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler