GündemManşet

1 yıldır bitmeyen 1,5 kilometrelik yol isyan ettirdi!

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Zekeriyaköy’de yaklaşık 1 yıldır bitirilemeyen 1,5 kilometrelik yol çalışması halkı isyan ettirdi.

Zekeriyaköy’de yaklaşık 1 yıldır bitirilemeyen 1,5 kilometrelik yol çalışması halkın tepkisine neden oldu. Alt yapı çalışmalarının bitmesinin ardından 4 aydır kazma vurulmayan yolda araçlar güçlükle ilerliyor. 1. Cadde üzerinde yaklaşık 1 yıl l önce yol genişletme çalışması başlatıldı. 6 ayda biteceği söylenilen çalışmalarda önce bölgenin alt yapıları yapılmaya başlandı. Ancak çok ağır gittiği öğrenilen çalışmalarda alt yapı çalışmaları ancak 4 ay önce tamamlanabildi. Daha sonra yaklaşık 1,5 kilometrelik bölümde çalışmalar tamamen durdu. Yarısı asfalt yarısı toprak olan yolda araçlar güçlükle ilerliyor. Bazı bölümlerinde ineklerin otladığı yoldaki durum ise çevreden oturanların tepkisine neden oluyor.

Mahallelilerden Fuat Polat, “Arabalar takır tukur gidiyor. Bu yol tamamen bozuk. Yol genişlemesi olacaktı. Hiçbir şey yapmadılar. 1 yıldır bu yol böyle. Önce çalışma yaptılar, hatta taksi durağı yapacaklardı, sonra vazgeçtiler. Birçok ağaç kestiler, ama bugüne kadar hiç bir şey bitmedi“ dedi.

Bir başka mahalleli Fatma Kolbay ise “Çalışmalar başladığında, 6 ayda bitecek dendi. Ama hâlâ devam ediyor. Buradan geçmemeye çalışıyoruz. Alternatif yolları kullanıyoruz. Bekliyoruz bakalım ne zaman bitecek” diye konuştu.

Diğer mahalleliler de 1 yıldır süren çalışmalar sırasında asırlık onlarca ağaç kesildiğini, bozuk kalan yol yüzünden otomobillerinin sık sık arıza yaptığını söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir