GündemManşet

Ak Parti ve CHP’den sitelere yoğun ilgi

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay geçtiğimiz günlerde İmar Barışıyla ilgili vatandaşları bilgilendirmek üzere Sarıyer’in değişik mahallelerinde site toplantısı düzenlemişti.

CHP’lilerin bu site toplantılarına AK Parti’den de aynı şekilde karşılık geldi. Bu kez de Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve yanında bir grup bürokratla birlikte site toplantıları düzenlemeye başladı. Ak Parti’nin site toplantılarına katılımın yoğun olması dikkat çekti.

Genç, geçtiğimiz günlerde halka buluştu

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay geçtiğimiz günlerde Kilyos Marenegro Sitesi, Sarıyer Acarlar ve Sarıyer Yeni Uyum’da çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen toplantılarda “imar barışı nedir, ne değildir” sorusunu yanıtlamıştı. Sarıyer Belediyesi Sarıyer’in özellikle köyden mahalleye çevrilen bölgelerinde lüks sitelere villacılara toplantılar düzenleyerek imar hakkında bilgiler vermişti. Toplantı yaptığı sitelerde yoğun ilgiyle karşılanan Genç’i çocuklar çiçeklerle karşılamıştı.

Bayraktar’a vatandaşlardan yoğun ilgi

CHP’nin bu hamlesine AK Parti’den de aynı şekilde karşılık geldi. Bu kez de AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar, beraberindeki partililer ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü bürokratlarıyla birlikte site yöneticilerinin karşısına çıktı. Sitelerdeki toplantılara yüzlerce kişinin katılması dikkat çekti. Terrace (Hayat, Vadi, Doğa, Plus, Bahçe) Siteleri’nde gerçekleştirilen toplantılarda yaşadıkları sıkıntılı durum ve çözümü ile ilgili toplantıda vatandaşların Bayraktar’a oldukça yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

AK Parti ile CHP’nin arasında site kapışması yaşanıyor

Tüm bu gelişmeler Sarıyer’de yerel seçimler yaklaşırken siyasette de AK Parti ve CHP arasındaki rekabetin kızışmaya başladığını gösterdi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler