GündemManşet

Atatürk’ün Sarıyer’e gelişinin 91. yılı Çırçır’da kutlandı

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY – YAREN MEDİN

Çırçır Suyu Mevkii’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen pikniğe Sarıyerlilerden bu sene de yoğun bir katılım oldu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Sarıyer’i ziyaret edip Çırçır Suyu Mevkii’nde dinlenmesinin 91. yıl dönümünde bir araya gelen vatandaşlar piknik yaptılar. Geleneksel olarak Sarıyer Belediyesi, Sarıyerliler Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin katkılarıyla gerçekleşen pikniğe Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Gökan Zeybek, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, ADD Sarıyer Şube Başkanı Fahrettin Serdaroğlu, Sarıyerliler Derneği Başkanı Hayati Kaptanoğlu, Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun, Sarıyer Belediye meclis üyeleri, Sarıyer Belediyesi birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından programın açılış konuşmasını yapan Sarıyerliler Derneği Başkanı Hayati Kaptanoğlu, “Hayatta kaldığımız müddetçe davamız adına Sarıyer’de bayrağımızı sallayacağız. 20 yıl boyunca bu etkinliğimizi sürdürüyoruz. Devam edeceğiz bizden sonrakilerin de devam etmesi yolunda ümit ediyoruz. Çırçır bir Sarıyer projesidir, Sarıyer bir değerdir. Sarıyer’de yaşamak diğer bölgelerde yaşayan insanların idealidir” dedi.

ADD Sarıyer Şube Başkanı Fahrettin Serdaroğlu ise, “Mustafa Kemal’in aydınlık yüzlü insanları merhaba, bugün Sarıyer tarihinde önemli bir günde birlikte olmanın onurunu yaşıyoruz. Sarıyer Türkiye’nin hiçbir yerinde yaşanamadı Sarıyer’e verdiği değerdir” diye konuştu. Serdaroğlu, konuşmasında Atatürk’ün Çırçır’a gelişini tarihi detaylarıyla anlattı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bugün burada tüm partilerden Sarıyerli vatandaşlar var. Yurtseverim, milliyetçiyim, ulusalcıyım ben bu ülkeyi çok seviyorum diyorsak hepimize sorumluluklar düşüyor. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Sizlerin gelmesiyle gönlündeki sevgiyle bugün sağanak yağış da olmadı. Bu hoş muhabbeti ve etkinlikleri sürdürmek çok önemli, yaşam sürüyor gelin bu yolu nasıl yürüyeceğimizin çarelerine bakalım” şeklinde konuştu.

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, “Bugün burada Ulu Önder Atatürk’ümüzün Sarıyer’e gelişinin 91. yılı nedeniyle toplanmış bulunuyoruz. Atatürk’ün “Beni görmüş olmak sadece yüzümü görmüş olmak değil eserlerimi yaşatıyorsanız beni görmüş sayılırsınız” sözünü Sarıyer’de söylemiş olmasını da bugün ilk defa öğrendim. Son nefese kadar Atatürk’ün izinde mücadele edeceğiz” dedi.

Programda Sarıyer Belediyesi halk korosu Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir