GündemManşet

Yandaş yazar Fuat Uğur’dan korkunç iddia: Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı 25 milyon dolarla kaçtı!

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, CHP’li Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Kılıç’ın 25 milyon dolarla yurt dışına kaçtığını yazdı.

Ataşehir ve Beşiktaş’tan sonra sırada Bakırköy Belediyesi mi var?  Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur’un bugünkü köşe yazısı gündeme bomba gibi düştü. Fuat Uğur, Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Kılıç’ın 25 milyon dolarla yurt dışına kaçtığını yazdı. Şoke eden iddiayı gündeme getiren Uğur, yerel basını araştırıp edindiği bomba ayrıntıları yazısında aktardı. Uğur’un yazısı şöyle;

BELEDİYE NEREDE OLDUĞUNU BİLMİYOR

“Bir dostum arayıp “Sıra Bakırköy Belediyesi’ne gelirse şaşırma, bunu haber aldılar bile. Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Kılıç 25 milyon dolarla yurt dışına kaçtı” deyince afalladım. Dostum hızını alamayıp üstelik bu paranın büyük kısmının da Başkan Bülent Kerimoğlu’na ait olduğunu söyleyince meseleyi didikleme ihtiyacı hissettim.

İlk iş, bir gazeteci olarak Erkan Kılıç’ı Bakırköy Belediyesi’nden aradım. Başkan Bülent Kerimoğlu’nun özel kaleminde görevli hanım bana “Erkan Kılıç ayrıldı” dedi. Peki nerede? Bilmiyoruz. Yani nasıl olur, koskoca başkan yardımcısı alıp başını gidiyor ve siz bilmiyorsunuz. Bilmiyoruz insan kaynaklarına sorun belki onlarda bilgi vardır. İyi güzel.
İnsan kaynaklarını aradım, hayır orada da bilgi yok.

Biraz Google taraması yapayım o vakit, dedim. Neler var neler. Ana akım medya yerel basını takip etmediği için bomba haberleri atlayıp durmuş esasında. Misal, Bakırköy Yöntem gazetesinden Yılmaz Bacacı, Erkan Kılıç’ın istifa söylentileri üzerine yaptığı açıklamada “Benim gibi kurumsal bir görevde olan kişinin istifası öyle ben gidiyorum demekle olmuyor” demesinden yola çıkarak bakın neler yazmış:

YOLCUDUR ABBAS BAĞLASAN DURMAZ

“Erkan Kılıç, yaptığı açıklamada kendisini bir anlamda Bakırköy Belediyesi’nin hafızası olarak görmüş olmalı ki istifa etmeden bu hafızayı aktarmalıyım demiş. İyi güzel de Erkan Kılıç, Bakırköy Belediyesi’nde yapılan işlemler kayıt altına alınmıyor mu ki sen kendi hafızana kayıt ediyorsun. Haa hafızanızda kayıt dışı bilgiler var ve onları aktarman gerekiyorsa ben bu açıklamanın altında çapanoğlu ararım. Ve derim ki; yolcudur Abbas bağlasan durmaz.”
Yılmaz Bacacı daha sonra Erkan Kılıç’ın İngiltere’den ev aldığını, hatta bu ülkede oturum izninin bulunduğunu, zaten eşini de İngiltere’ye yolladığını yazarak eşinin üzerinde küçük bir servet olarak nitelenecek pahalılıkta mücevherler taşıdığını da aktarıyor.

Bu kadar değil, dahası var.

BAKIRKÖY BELEDİYESİ’NDE RÜŞVET TARİFESİ

Bakırköy Merkez gazetesinde “İŞTE RÜŞVET TARİFESİ” başlıklı haberde, Başkan Bülent Kerimoğlu ve Başkan Yardımcısı Erkan Kılıç’ın vatandaşlardan ve müteahhitlerden rüşvet almadan iş yapmadığını, alınan rüşveti de tarifeye bağladıklarını belirtiyor.

Söz gelimi, imar dosyaları için kot istikamet rölevesi 200 bin dolarmış. İnşaat ruhsatı için 150 bin dolar, alınan kot istikameti sayesinde fazladan kazanılan kapalı alanlar için metrekare başına 1000 dolar. Tarife böyle, bir de “Bağış” adı altında kesilen cezalar var. Aynı gazetenin haberine göre CHP Genel Merkez yöneticileri de bu rüşvet çarkına göz yumuyor ve hatta işin bizzat içinde. Kimler mi? Yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Veli Ağababa, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt.

30 MİLYON DOLARLIK RÜŞVET İDDİASI!

Büyük bir inşaat projesinin kamuya terk alanlarının müteahhide bırakılması karşılığında ödediği ileri sürülen 30 milyon dolarlık rüşvet ise en çok konuşulanlar arasında. Bu gazetelere göre Erkan Kılıç’ı oraya getiren de Kemal Kılıçdaroğlu. Zaten Erkan Kılıç hep büyük projelerle ilgilenmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir