GündemManşet

Belediyeden sinek açıklaması

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Belediyesi, Antalya’da Sarıyer’de de yaşanan sivrisinek istilasına benzer bir olayla ilgili açılan davada verilen kararı resmi internet sitesinden yayınladı. Sarıyer Belediyesi’nin internet sitesinde yer alan açıklamada, Antalya’da il ve ilçe belediyeleri arasında sivrisinek ilaçlaması sorununun meydana getirdiği anlaşmazlık sonucunda açılan dava kararına yer verildi.

Sarıyer’de de benzer bir süreç yaşanırken sivrisinek ilaçlamasının bölgede yetersiz olmasından dolayı vatandaşlar sürekli Sarıyer Belediyesi’ni arayarak şikayetlerini iletmiş ancak konunun yetkilisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) olduğu defalarca açıklanmıştı.

İşte o açıklama:

Kamuoyunun dikkatine!

“2006 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Muratpaşa İlçe Belediyesi arasında oluşan bir ihtilaf sonucu açılan davada; Antalya 1. İdare Mahkemesi’ne 2006/182 E. “Çevre ilaçlamasının şehrin tamamını ilgilendirdiği işin planlı, etkin ve uyum içinde yürütülebilmesi için yetkinin büyükşehir belediyelerine ait olduğu” iddiası ile açılan dava, 2006/1772 K. ile karara bağlanmış, Danıştay 8. Dairesi’ne 2007/2600 E. ile yapılan itiraz 2008/2269 karar dosyasıyla; “5393 sayılı belediye kanununun 14. maddesi (a) bendiyle belediyelere görev olarak verilen çevre ve çevre sağlığının korunması amacıyla haşere ve sivrisinekle mücadele edilmesi işinin planlı, etkin ve uyum içinde yürütülmesini sağlama görevinin büyükşehir belediyesine ait olduğu kanaatine varıldığı gerekçeli kararı ile onanmıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir