GündemManşet

Borsa İstanbul’da 15 Temmuz buluşması

SARİYERGAZETESİ.COM – YAREN MEDİN – RUKİYE AY

15 Temmuz darbe girişiminin 2. yıldönümünde Borsa İstanbul ve Sarıyer Kaymakamlığı işbirliğiyle şehit yakınları ve kahraman gazilerle bir araya gelerek anmak için yemekli bir program düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında biri polis iki kişinin şehit edildiği, 46 kişinin de yaralandığı Borsa İstanbul’da şehit ve gaziler için tören düzenlendi. Borsa İstanbul’un bahçesinde akşam saatlerinde düzenlenen programa katılım oldukça yoğun oldu. 15 Temmuz gününü bir kez daha hatırlatan sesli dinletilerle de duygusal anlar yaşandı.

Karadağ; “Biz çok necip bir milletiz”

15 Temmuz ihanet girişiminin 2. yılında şehitleri anmak ve gazileri onurlandırmak için Borsa İstanbul’da düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ; “Borsa’nın işgal edildiğini öğrendiğimiz andan itibaren emniyet güçlerimizle irtibat halinde olduk. Çok kısa bir sürede Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla ve değerli vatandaşlarımızın Borsa etrafında toplanmasıyla FETÖ mensubu hainlerin elinde en öldürücü silahlar olmasına rağmen vatandaşlarımız Borsa’mızı korumak için toplandılar. Biz çok necip bir milletiz. Milletimiz tankın topun karşısında yer aldı. Çatışmalarda gazi olan vatandaşlarımız aramızdalar” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’daki anma etkinliğinde yaptığı konuşmaya atıfta bulunan Karadağ, FETÖ ahtapotunun kollarının bacaklarının kesildiğini, bundan sonraki aşamada da gövdeye, kalbine sert darbeleri devletin kısa zamanda indireceğini söyledi.

Bilgin; “Kahraman evlatlar hainlere fırsat vermeyecektir”

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin; “Bu anlamlı toplantımızda sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu paylaşıyorum. Teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum. 2 sene önce 15 Temmuz akşamı ülkemiz haince bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. Kamuflaj giymiş hainlerin saldırısıyla bu millet karşı karşıya kaldı. Ülkemizi adeta parçalamak iç savaş çıkarmak milli birlik ve beraberlik cumhuriyet demokrasiye büyük bir saldırı girişiminde bulundular ve bunu başaracaklarını düşündüler. Ancak düşünemedikleri akıllarına getiremedikleri bir şey vardı. Bu aziz milletin kahraman evlatları geçmişte olduğu gibi bu hainlere fırsat vermeyecektir” diye konuştu.

Şehit Fatih Satır’ın babası Turan Satır, törene katıldıkları için teşekkür ettiği gençlere “Ben inanıyorum ki siz bu kalpleri fethettiniz, Allah sizin yardımcınız olsun, gelecek sizin elinizde, Allah sizden razı olsun, benim gözüm açık gitmiyor. Annelerinize hayatta ‘Of.’ dedirtmeyin.” diye seslendi. Satır, başta kendi eşi olmak üzere, tüm şehit annelerinden helallik istedi.

Programa katılım yoğun oldu

Programın ilerleyen dakikalarında şehit Fatih Satır’ın kardeşi ve arkadaşları ellerinde “Unutursak Kanımız Kurusun” yazılı pankart ile tören alanına gelip, şehit için slogan attı. Sela okunması ile sona eren programda vatandaşlara lokma dağıtıldı. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Borsa İstanbul’da polis memuru Mehmet Şevket Uzun ile Fatih Satır adlı vatandaş şehit düşmüştü.

İstiklal Marşı’nın okunması ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam eden programa, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, Sarıyer İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Aygün, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, Saadet Partisi Sarıyer İlçe Başkanı İsmail Demir, Yeni Akit Gazetesi köşe yazarı Abdurrahman Dilipak, 15 Temmuz şehitlerinden Fatih Satır’ın annesi Melek Satır, babası Turan Satır, diğer şehit yakınları, gaziler, Borsa İstanbul Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Borsa İstanbul Genel Müdürü Murat Çetinkaya, Borsa İstanbul yöneticileri, muhtarlar ve çok sayıda kişi katıldı.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler