GündemManşet

Ali Yazıcı; “23 yıllık Büyükdere İETT durağını geri istiyoruz”

Büyükdere sahilde bulunan ‘Balıkçılar Çarşısı’ durağının kaldırılmasının ardından Muhtar Ali Yazıcı sosyal medya üzerinden isyan etti. Balıkçılar Çarşısı durağının yerine konulmasını isteyen Muhtar Yazıcı ‘Durak buradan sökülürken neden bize bilgi verilmiyor. Biz burada neyiz?’ dedi.

Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı sosyal medya üzerinden şu ifadeleri paylaştı;

Burası merkezi bir yer sadece İETT otobüsleri değil minibüs yolcuları da bu durağa sığınarak yağmurlu havalarda toplu taşıma araçlarını bekliyor aklımız almıyor biz burada eşek miyiz? Neden buradayız bize neden bu durak sökülürken sorulmuyor, fikrimiz alınmıyor eğer sorulmuş olsa günde bine yakın vatandaşın bu durakta toplu taşıma aracı beklediğini söyleriz. Ne mantıkla vatandaşın 23 yıldır hizmet aldığı İETT durağını söküyorsun insanın aklı almıyor ne yapılmaya çalışılıyor. Bir tarafta Cumhurbaşkanımız muhtarları muhatap alıyor gelin görün ki Sarıyer’de Büyükşehir bir çalışma yaparken muhtara bilgi vermiyor. Masa başındaki beylere seslenmek istiyorum; kucağında bebeğiyle anneler, engelliler Sarıyer’e emekli maaş için bankaya gitmek için bekleyen yaşlılarımız kısacası vatandaşımız Büyükşehir Belediyesinin aldığı bu yanlış karar sonrasında mağdur bırakıldı. Biliyoruz ki Sarıyer’de ikamet eden Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar bu konuyla ilgilenmesi durumunda yüzlerce vatandaşımızın bu sorunu son bulacak 23 yıldır kullandığımız İETT durağımız yerine takılacaktır.

Bir yorum

  1. Çayırbaşı durağı da sökülmüş durumda… Soğuk ,Yağmur ve Güneşten Koruma sağlayan Halka hizmet anlayışı yerlerde geziyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir