GündemManşet

Büyükdere, vapur iskelesini geri istiyor

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Büyükdereli vatandaşlar sebep gösterilmeksizin kapatılan Büyükdere İskelesi’nin yeniden açılmasını bekliyor.

Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, Kocataş Muhtarı Ferda Yıldırım ve Çayırbaşı Muhtarı İbrahim Bektaş, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Deniz Yolları Ulaşım Daire Müdürlüğü’ne birçok kez yazışmalar yapmalarına rağmen 6 yıldır sebep gösterilmeden kapatılan Büyükdere vapur iskelesinin halen daha kapalı kalmasından dolayı duydukları üzüntülerini dile getirdiler. Her gün 1000’e yakın vatandaşın hizmet aldığını söyleyen muhtarlar tarihi geçmişi bulunan iskelenin şimdilerde kapısında asma kilitlerle kapalı tutulmasını “tarihe yapılan büyük haksızlık olarak görüyoruz” diye konuştular.

“Vatandaşlar Büyükdere İskelesi’nin açılmasını bekliyor”

Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, “Vatandaşlarımız sabah Eminönü vapuruna binmek için Sarıyer’e gidiyor akşam saatinde de Sarıyer’de inip Büyükdere’ye gelmek için tekrar dolmuşa ücret ödemek zorunda kalıyor. İnsanlar muhtarlıklarımıza gelip iskelemizin tekrar açılması yönünde talepte bulunuyor haklı olarak rahatsızlıklarını dile getiriyor. Büyükşehir Belediyesinin bünyesine geçen deniz yollarına birçok kez yazılar yazdık. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’a gidip konu hakkında sorunumuzu anlattık. İskelemizin açılması yönünde yetkili makam ile telefon görüşmesi yapmasını rica ettik. Halen bir gelişme olmaması vatandaşı rahatsız ettiği gibi biz muhtarları da üzmüştür. Yüzlerce vatandaşımız büyükşehir 153 Çağrı Merkezi’ni aramasına rağmen Büyükdere İskelemizin hizmete açılması konusundaki talebimiz halen daha yerine getirilmemiştir” diye konuştu.

Kapalı olan iskele ulusal basında da haber oldu

Büyükderelilerin açılmasını beklediği iskele ulusal basında da haber konusu oldu. Kanal D’de yayınlanan haberde Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı ve Büyükdere halkı iskelenin bir an önce açılmasını istediklerini dile getirdiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir