GündemManşet

Büyükdere’de yıkım şoku! Yapı Kayıt Belgeli ev yıkılacak

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL HABER 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sarıyer Büyükdere’de Yapı Kayıt Belgesi almasına rağmen bir evin balkonu için yıkım kararı çıkarttı.

Sarıyer Büyükdere Mahallesi, Onur Çıkmazı Sokak No:13/1’de bulunan eve geçtiğimiz günlerde gelen Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri evdeki kaçak yapıyla ilgili tutanak hazırladı.

Tutanakta evdeki kaçak bölümlerin yıkılması için ev sahibi Rıza Gündoğdu’ya süre verildi. Sürenin yarın biteceği ve İBB ekiplerinin evde yıkım yapacağı öğrenildi. Fakat aynı evle ilgili hak sahibi Rıza Gündoğdu’nun İmar Barışı kapsamında Yapı Kayıt Belgesi aldığı öğrenildi. Büyükdere’de yapılacak olası bir yıkımın Yapı Kayıt Belgesi alan binaların kaçak bölümleriyle ilgili yıkım kararlarını durduramayacağı anlamına geldiği için bu durum oldukça dikkat çekiyor.

Mal sahibi Rıza Gündoğdu; “Biz imar barışından yararlandık Yapı Kayıt Belgesi için müracaatta bulunduk. Resmi olarak evraklarımızı aldık. İBB’ye Boğaziçi bağlı İmar Müdürlüğü ekipleri evimizde yıkım yapmak istiyor. Bu durumda olan yüzlerce ev olmasına rağmen bizim evle ilgili böyle bir karar alınmasına gönlümüz razı değil. Yetkililer bu ayıbı durdursun yıkım olayını durdursun” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir