GündemManşet

Büyükdere’den Anadolu’ya gönül köprüsü

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Büyükdere’de yaptığı çalışmalarla sevilen muhtar Ali Yazıcı, her yıl olduğu gibi çocuklar üşümesin diye yine Anadolu yollarına düşecek. Yazıcı, bu sene de 300 çocuğu giydirmek için iklimi soğuk olan illerin köylerine gidiyor.

Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı geçen yıl “Çocuklar Üşümesin” adı altında Anadolu’da yaptığı öğrencileri giydirme çalışmasını bu sene tekrar yapmaya hazırlanıyor. Geçen yıl Çankırı, Çorum, Bayburt, Şebinkarahisar, Tokat, Niksar ve Suşehri gibi illerin 16 köyüne uğrayarak hayırseverlerden temin ettiği kışlık kıyafetlerle 285 okul çocuğunu giydirmişti.

Bu sene de 300 çocuğu giydirmeyi hedeflediğini söyleyen Muhtar Yazıcı Sarıyer Gazetesi’ne; “Düşünün ki sizin aldığınız ve gönderdiğiniz bir kışlık kıyafetler kim bilir Anadolu’da hangi çocuğun vücudunu ısıtacak düşüncesiyle bu çalışmayı başlattık. Sarıyer kaymakamımızla görüştük. Geçen yıl olduğu gibi bu sene de aynı çalışmayı yapmak istediğimizi söyledik. Sağ olsun kendisi okul çocuğu giydirme çalışmamızı kalben desteklediğini belirtti ve Anadolu’ya gitmemiz konusunda müsaade verdi. Sarıyer Belediye başkanımız sağ olsun geçen yıl olduğu gibi bu sene de ulaşım konusunda sponsorumuz olacak. 4500 kilometrelik yolculuğumuza araç tahsis edecek” diye konuştu.

Kıyafet gönderecekler için son gün 6 Kasım

Anadolu’ya kıyafet göndermek isteyenler için 6 Kasım gece saat 24:00 ‘e kadar Büyükdere Muhtarlığı’nın açık olduğunu belirten Büyükdere Muhtarı Yazıcı, bu projeye katkı sağlayan herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Sarıyer Gazetesi olarak biz de Büyükdere Muhtarlığı’nın bu çalışmasından dolayı Muhtarımız Ali Yazıcı’yı tebrik ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir