GündemManşet

CHP, İstanbul’un yerel basınıyla buluştu

SARİYERGAZTESİ.COM – RUKİYE AY

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Raddisson Blu Hotel’de düzenlenen kahvaltılı toplantıda yerel basınla bir araya geldi. Kaftancıoğlu, “İstanbul Kent Anayasası”nın taslak metnini basınla paylaşarak yerel basının sorunlarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

CHP İstanbul İl Başkanlığı, Şişli’de “İstanbul Yerel Basın Buluşması” toplantısı düzenlendi. Toplantının açılışında konuşan Kaftancıoğlu, ” İstanbul Kent Anayasası” taslağını yerel basınla paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, bu kadim kenti korumanın önem taşıdığını söyledi. “İstanbul Kent Anayasası”nın, CHP İstanbul il örgütü olarak yaklaşık altı ay yapılan çalışma neticesinde bir metin haline geldiğini anlatan Kaftancıoğlu, bu taslağın sivil toplum örgütleri, sendikalar, meslek odaları ve İstanbul halkının görüş ve önerilerinin ardından son şeklini alacağını kaydetti.

YEREL BASIN KAFTANCIOĞLU’NA SORULARINI YÖNELTTİ

Kahvaltılı yerel basın toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün konuşmalarının ardından söz yerel basına verildi. İstanbul’un çeşitli ilçelerinden gelen yerel basının temsilcileri gazeteciler Canan Kaftancıoğlu’na gazeteci olarak yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek sorularını yöneltti. Her soruyu dikkatle dinleyen ve gazetecileri tek tek yanıtlayan Kaftancıoğlu, “Mesleğinizi icra etmek için ne kadar çaba sarf ettiğinizi ve emek verdiğinizi biliyoruz. Bu anlamda yerel basının önemi yadsınamaz. Biz sorunların çözümüne yönelik çalışmalara hazırız” dedi. Yerel basın buluşması için ilçe olarak Şişli’yi seçmelerinden dolayı CHP İstanbul İl Başkanlığı’na ve Canan Kaftancıoğlu’na teşekkür ederek konuşmasına başlayan Hayri İnönü ise, “Yerel basının içinde bulunduğu güçlükleri aşabilmeleri için verilen ilanlar ne yazık ki yetersiz kalıyor. Mücadele veren tüm gazeteci arkadaşlarımızın sorunlarını dinlemek için bugün bir aradayız” diye konuştu.

CHP’nin yerel yönetim anlayışına ilişkin ilke ve esasların yer aldığı İstanbul Kent Anayasası, CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun katılımıyla Şişli Radisson Blu Hotel’de kamuoyuyla paylaşılan İstanbul Kent Anayasası, sivil toplum örgütleri, sendikalar, meslek odaları ve İstanbul halkının görüş ve önerilerinin ardından son şeklini alacak. Basın toplantısına CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve çok sayıda CHP yöneticisi de katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir