GündemManşet

CHP’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı 6 Aralık’ta açıklanacak!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

AK Parti’nin Sarıyer adayının kim olacağı sorusu gündemi meşgul ederken gözler CHP’nin Sarıyer adayının açıklanacağı 6 Aralık tarihine çevrildi. AK Parti’de; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın isminin öne çıkarıldığı adaylık yarışında, Salih Bayraktar ve Şems Çakıroğlu da oldukça iddialı. AK Parti’nin adayının yarın (salı) ya da bu hafta içinde açıklanması bekleniyor.

CHP’NİN SARIYER ADAYI KİM OLACAK?

CHP’nin Sarıyer’de 3 aday adayı bulunuyor. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de aday adayı olduğu yarışta Süreyya Cinik ve Meclis Üyesi Sevim Çelebi’nin eşi Cengiz Çelebi de yer alıyor. Belediye çevrelerinde mevcut başkan Şükrü Genç’in yeniden aday gösterileceği beklentisi hakim olurken, parti içinde her an olası bir sürprizin yaşanabileceği de ifade ediliyor. Kulislere göre “CHP’de her zaman sürprizlere açık olmak gerekiyor, zira Şükrü Genç’in 2009 yılındaki adaylığı da herkes için büyük bir sürprizdi. Bu yüzden hiç kimsenin adaylığı garanti değil

PM, 6 ARALIK’TA ADAYLARI BELİRLEYECEK

CHP’de Parti Meclisi 6 Aralık’ta Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde toplanacak ve 300’e yakın belediye başkan adayını belirlenecek. Bu toplantıda Sarıyer’in de adayının netleşeceği ve kamuoyuyla paylaşılacağı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir