GündemManşet

Çocuklarınız emin ellerde! BENİM GÜNEŞİM ANAOKULU

SARİYERGAZETESİ.COM- MELİSA SÜME

Sarıyer Maden Mahallesi’nde 3-6 yaş arası çocuklara hizmet veren Benim Güneşim Anaokulu’nda çocuklar oyun eşliğinde eğitim görüyor. Benim Güneşim Anaokulu’nu deneyimli eğitimci Çiğdem Şenyüz işletiyor, eşi Sercan Şenyüz da ona destek veriyor. Sercan Şenyüz İngilizce öğretmeni ve ODTÜ mezunu. Sercan Şenyüz 3 yıl Amerika’da okuduktan sonra Türkiye’ye dönerek öğretmenlik yapmaya başladı. Eşi Çiğdem Şenyüz ise 11 yıldır anaokulu eğitimciliğini yapıyor. Şenyüz, aynı zamanda akıl ve zeka oyunları öğretmeni. Şenyüz ayrıca TEMA Vakfı gönüllüsü. O yüzden çocukları da birer minik doğa gönüllüsü olarak yetiştirmek istiyor. Doğa ile iç içe yetişen çocukların daha iyi ve hızlı öğrenebileceğinin farkında.

ŞENYÜZ: “AKIL VE ZEKA OYUNLARI ÖĞRENMEYİ ARTTIRIR”

Deneyimli eğitimci Çiğdem Şenyüz şunları söylüyor; “Akıl ve zeka oyunlarının çocuk eğitiminde çok önemli bir yeri vardır. Çocukların otokontrolleri daha da kuvvetlenir. Oyun oynarken zihinleri sürekli bir düşünce içerisinde oldukları için öğrenmeye daha açık olurlar ve daha kolay öğrenen çocuklar haline gelirler. Daha fazla sorgulayıp daha fazla araştıran çocuklar olurlar. Benim amacım çocukları kendine güvenen ve kendi başlarına ayakta durabilen çocuklar olarak yetiştirmek.

Bu eğitimlerden bir tanesine bağlı kalmayıp çocuklar için en uygun, en güzel yanlarını alarak eğitim sistemimize dahil ediyorum. Çünkü çocukları tek bir eğitim sistemine bağlı kılmak istemiyorum. Bütün sistemlerin çocuklar için en uygun ve en güzel yanlarını kullanıyorum. Amacımız çocuklarımızı; sorgulayan, araştıran, dünya müfredatı ile uygun bir müfredat uygulayarak onları donanımlı ve en iyi şekilde ilerilere doğru taşımak. Çocuklar buradan başka bir okula gittiklerinde zorluk yaşamasınlar. Adapte olabilsinler ve hiçbir şeyden geri kalmış olmasınlar. Bütün bilgileri bizle elde etmiş olsunlar”

HEDEFİMİZ İNGİLİZCE’DEN SONRA İSPANYOLCA ÖĞRETMEK

Çiğdem Şenyüz; “Önümüzdeki dönemlerde İngilizce ağırlıklı eğitim vermeyi ve diğer dünya dillerinden İspanyolca’yı da müfredatımıza katmayı planlıyoruz. Amacımız çocukların her zaman mutlu bir yuvada, öncelikle huzurlu ve güvenilir bir ortamda eğlenerek, yaşayarak, görerek deneyimleyerek öğrenmeleridir.” diyor.
“Ben çocukları çok seviyorum. Bir eğitimci olarak çocukların gelişimini iyi bilmek lazım” diyen Şenyüz sözlerini şöyle sürdürdü; “Onları anlamak, o seviyeye düşebilmek, o psikolojiyi hissedebilmek lazım. Ben de yeni anne oldum. Zaten insan böyle bir konuda ekstra hassas oluyor. Buraya gelen çocuklar sizin çocuğunuz gibi. Her birisi bizim için çok değerli, çok özel. Çocuk buraya geldiği zaman istiyoruz ki dışarıdaki bütün kötülüklerden onları koruyalım, tıpkı kendi çocuğumuz gibi. Çocuklarımız bize emanet, onları tamamen sahipleniyoruz. Ayrıca buranın hijyeni ve çocukların beslenmesi, bakımları bizim için çok önemli. Çocukların sağlık beslenmesi çok önemli. Her kahvaltıda çocuklara pekmez gibi sağlıklı besinleri yedirmeyi düşünüyoruz. Amaç onların bağışıklık sistemlerini güçlendirmek”

NEDEN KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ EĞİTİM

“Her çocuğun zeki, öğrenmeye açık ve biricik olduğuna inanıyoruz. Bu inanç doğrultusunda amacımız çocukların akademik baskı altında kalmadan kendi öğrenme hızları ve becerileri doğrultusunda eğitim görmeleridir. Çocuklar geleceğimizin güvencesidir. Kişiselleştirilmiş eğitim her çocuğun potansiyelini ortaya çıkararak, yaratıcılığı öğrenme enerjisini ve becerilerini kullanmada büyük destek sağlamaktadır. Gelecek, sahip olduğu pek çok sorun ile baş edebilecek ve yeni çözümler üretebilecek, yaratıcı, değişime ayak uydurabilen ve problem çözme yeteneği olan bireyler ile şekillenecektir.

Çoklu zeka…

Yapılandırmacı eğitim teknikleri ile kubaşık öğrenme süreci çocukların, sorunların üstesinden gelme becerilerini geliştirir. Dil gelişiminde oyun ile öğrenme teknikleri ile çocukların okuma ve yazmadaki dil becerilerin doğal bir şekilde gelişimine temel oluşturmayı hedefliyoruz. Her gün birlikte kitap okuyor, hikayeler anlatıyor, doğayı gözlemliyor ve birbirimize değer veriyoruz. Ailelerimiz okuldaki aktivitelerimize aktif katılım gösterebilir ve çocukların öğrenme sürecine katkıda bulunabilirler. Çocuklarımızın gelişim sürecinde bizimle yapacağınız paylaşımlar ve belirteceğiniz görüş ve önerileriniz akademik ve pedagojik olarak değerlendirip eğitim programımıza dahil edilecektir.

Sorgulama temelli eğitim yaklaşımımız çocuklara sağlam bir temel sağlayarak eğitim öğretimin güvenli; mutlu ve eğlenceli bir ortamda sürdürülmesini amaçlamaktadır. Her yaş grubumuzda uyguladığımız aylık tema bazlı konular ile çocuklarımızın çevrelerini dünyayı çok geniş bir perspektif ile öğrenmelerini hedefliyoruz.

ADRES: Maden Mahallesi – Seher Sokak No: 11

Sarıyer/İstanbul TELEFON: (0212) 342 16 17

   

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler