GündemManşet

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan eski dostuna ahde vefa ziyareti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Sarıyer İlçe binasında gerçekleştirdiği mitingin ardından İBB Başkanlığı döneminde birlikte çalıştığı Meclis üyesi arkadaşı Bahattin Ağaçyetiştiren’in evinde misafir oldu.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Sarıyer İlçe teşkilatına gerçekleştirdiği ziyaretin ardından bina önünde balkon konuşması yaptıktan sonra ilçe yönetimi ile temaslarda bulundu. Erdoğan, İlçe binasından ayrıldıktan sonra AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve beraberinde bulunan damadı Selçuk Bayraktar ile birlikte Bahattin Ağaçyetiştiren’in Yeniköy’de bulunan evini ziyaret etti.

Aile fertleri ile yakından ilgilenerek sohbet eden Erdoğan, Bahattin Ağaçyetiştiren ile birlikte eski teşkilat günlerini yad etti. Yaklaşık bir buçuk saat basına kapalı gerçekleşen ziyaretin sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ağaçyetiştiren’in 95 yaşındaki annesi Fatma Ağaçyetiştiren’in elini öperek, “Bahattin senin ayaklarını öpüyor mu anne” diye sordu. Heyecandan cevap vermekte zorlanan Fatma hanım onu uğurlarken, Emine hanıma da selamlarımı ilet dediğinde Erdoğan, bak gördün mü, Emine hanımı da biliyor diye gülerek cevap verdi.

AĞAÇYETİŞTİREN: “İŞTE VEFA BUDUR”

Bahattin Ağaçyetiştiren, Sarıyer Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek, şunları kaydetti:

“İşte vefa budur, dostluk bu, gönüllere inmek bu… Gönül ister ki, her makamda bulunan devlet erkanı da Sayın Cumhurbaşkanımız gibi böylesine tevazu gösterebilse keşke.”

Ağaçyetiştiren ailesinin evinin çıkışında mahalle sakinlerinin sevinç çığlıklarıyla karşılaşan Erdoğan, balkondan “Reis bize de gel” diye seslenen kanser hastası Tayfun Güler’in de davetini kırmayarak beraberindeki heyetle apartmanın beşinci katına çıktı.

SİGARAYI BIRAKIN TAVSİYESİ

Eve girişte sigara kokusu alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ev halkına bu evde sigara içilmiş diye sorduğunda ev sahibi Güler de şu yanıtı verdi, “Yalan söylemeyeyim efendim ben içiyorum.”Erdoğan, bu cevabın üzerine Tayfun Güler’e kanser hastası olduğunu anımsatarak sigarayı bırakması önerisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tayfun’un tedavisinin yapılması için doktorlarına talimat vererek aile bireyleri ile sohbet edip fotoğraf çekildikten sonra hane halkının sevinç gözyaşları ve duasıyla uğurlandı.

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler