GündemManşet

Ekonomi dünyasını sarsacak gelişme! Serdar İnan’ın tüm mal varlığına el konuldu

SARİYERGAZETESİ.COM – BEKİR BATU – ÖZEL HABER

İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği Sarıyer’de de dev projeleri bulunan İnanlar’a ait tüm mal varlıklarına el koydu.

.4. Sulh Ceza Hakimliği FETÖ terör örgütü soruşturması kapsamında Serdar İnan’ın tüm alacakları şirket hisseleri tüm kamu kurumlarındaki nakit para ve tüm mallarına el konulması kararını verdi.

Hakim Nusret Alper Pazarcıklı tarafından alınan karara göre ceza muhakemeleri kanununun 128/1,2 a -18 maddeleri gereğince şüpheli Serdar İnan’a ait şirketlere, şirket hisselerine bankalardaki tüm hak ve alacaklarına el konulması kararı çıktı.

900 mağdur var

FETÖ terör örgütü silahlı terör örgütü FETÖ soruşturması kapsamında alınan karar ilgili kurumlara gönderilmesi amacıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne de iletildi. Serdar İnan’ın Zekeriyaköy’de de yaptığı çok sayıdaki villasına bankalardan kredi kullandığı bu kredilere karşılık villalara ipotek konulduğu fakat bu villaları sattığı kişilerin de tapularını üzerine geçiremediği öğrenildi.

900 civarında mağdurun oluştuğu belirtilirken ünlü iş adamının mallarına el konulması ekonomi dünyasında da ses getireceğe benziyor. Öte yandan FETÖ soruşturması kapsamında Sarıyer’de önümüzdeki günlerde benzer şok kararların alınacağı iddia ediliyor.

İşte o belgeler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir