GündemManşet

Emirgan sahilinde bir kişi denize düşüp hastanelik oldu!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer’de birer gün arayla denize düşme olayı yaşandı. Önceki gün Kireçburnu Haydar Aliyev Caddesi’nde dikkatsizlik sonucu denize düşen Ç.A. isimli bir kadın çevredeki vatandaşların polise haber vermesiyle son anda kurtarılmıştı. Deniz polisi tarafından botla kurtarılan talihsiz kadın, hastaneye kaldırılmıştı.

BU KEZ DE EMİRGAN’DA AYNI OLAY YAŞANDI

Kireçburnu’daki olayın bir benzeri de bu kez Emirgan’da yaşandı. Emirgan sahilinde bu sabah dengesini kaybeden bir adam denize düştü. Donma tehlikesi geçiren kişi sahil güvenlik ekiplerince kurtarıldı. Olay, saat 04.00 sıralarında Emirgan sahilde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre henüz ismi öğrenilemeyen bir kişi sahilde yürüdüğü sırada denize düştü. Denize düşen adamın bağırışlarını duyan vatandaşlar durumu sağlık, sahil güvenlik ve polis ekiplerine haber verdi.

TALİHSİZ ADAM HASTANEYE KALDIRILDI

Adamın düştüğü noktaya gelen sahil güvenlik ve deniz polisi ekipleri düşen kişiye bottan halat ve simit attı. Sürekli bağıran ve büyük korku yaşayan adamı sahil güvenlik ekipleri sakinleştirmeye çalıştı. Atılan simide tutunamayan kişiyi denize giren sahil güvenlik ekibi çıkararak bota aldı. Bota alınan ve donma tehlikesi geçiren kişi sağlık ekiplerine teslim edilerek hastaneye kaldırıldı.

BUGÜNE KADAR ONLARCA KİŞİ ÖLDÜ

Sarıyer sahil şeridinde bugüne kadar onlarca kişi denize düşerek yaşamını yitirdi. Sahil şeridinde insanların denize düşmesini önleyecek ya da denize düşenlerin denizden çıkmasını sağlayacak merdivenler olmadığı için bugüne kadar çok sayıda üzücü olay yaşandı. Sarıyer’deki muhtarlar İBB’nin sorumluluk alanında kalan sahil şeridine bariyer konulması için Büyükdere’de insan zinciri oluşturarak eylem yapmışlardı. Seslerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne duyurmak isteyen muhtarlar, yaptıkları eylemlere ve yazdıkları dilekçelere rağmen bir türlü İBB’yi harekete geçiremedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sarıyer’deki denize düşme ve ölüm olaylarını sadece seyrediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir