GündemManşet

Erdoğan: “Sarıyer’de yerel seçimi almaya hazır mıyız?”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam saatlerinde Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı binasını ziyaret etti. 3 saate yakın yalıda kalan ve partililerle görüşen Erdoğan, gece 22:00’de balkona çıkarak dışarıda toplanan kalabalığa seslendi. Erdoğan vatandaşlara; “Sarıyer’de yerel seçimi almaya hazır mıyız?” diye sordu.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Dün akşam saatlerinde Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan yaklaşık 3 saat boyunca ilçe binası olarak kullanılan yalıda kaldı, partililerle görüştü. Yalıdaki ziyarette Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AKP İl Başkanı Selim Temurci ile Ak Parti ilçe yöneticileri hazır bulundu.  İlçe teşkilatının yeni hizmet binası için hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğu söyleyen Erdoğan, Rabia işaretinin tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek millet anlamına geldiğini hatırlatarak özetle şunları söyledi:

Niçin tek millet diyoruz? Çünkü bizi bölmek istediler. Parçalamak istediler. Biz Türküyle, Kürdüyle, Alevi’si Sünni’siyle tek milletiz. Bizi bölemeyecekler. Tek vatan. Vatanımızı bölemeyecekler. Yok ‘Güneydoğu’da şöyle’, ‘Doğu’da böyle’. Avucunuzu yalarsınız. Ne oldu çukurlar açtılar. ‘Kato’ya çıkamazsınız’ dediler. ‘Gabar’a çıkamazsınız’ dediler. ‘Tendürek’e çıkamazsınız dediler. Şuanda askerimiz de, polisimiz de, güvenlik korucularımız da, hep birlikte, yeri geldi Gabar’da oldular. Kandil’de oldular ve o çukurları onlara mezar yaptılar.

SARIYER’DE BALKON KONUŞMASI YAPTI

Şimdi önümüzde 14 ay var. 14 ay sonra, biliyorsunuz Mart 2019 yerel seçimleri var. Ama Mart yerel seçimleri biliniz ki, Kasım 2019’un işaret fişeğidir. Orada ne var? Parlamento seçimi var. Ne var? Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Buna hazır mıyız? Çok çalışacağız. Sarıyer’de önce yerel seçimi almaya hazır mıyız? Bu azmimizi hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz.

DÜNÜRÜNÜ EVİNDE ZİYARET ETTİ

Akşam saatlerinde Tarabya Köşkü’nden çıkan Erdoğan önce dünürü Özdemir Bayraktar’ı evinde ziyaret etti. Ardından Özdemir Bayraktar’la birlikte saat 19:00 sularında Ak Parti Sarıyer İlçe Binasına geldi. Binada 3 saate yakın kalan Erdoğan’a Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan , İBB Başkanı Mevlüt Uysal ve Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir