GündemManşet

FETÖ’den aranan Avukat Abdullah Akşahin 6 aydır firarda!

FETÖ firarisi Meclis Üyesi Av. Abdullah Akşahin adeta yer yarıldı içine girdi. AK Parti’den ihraç edilen Akşahin, güvenlik güçleri tarafından her yerde aranıyor.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

AK Partili Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Avukat Abdullah Akşahin, FETÖ soruşturması kapsamında 6 aydır aranıyor. Partiden atılan ancak meclis üyeliği devam eden Akşahin, emniyet güçlerinden köşe bucak kaçıyor. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ByLock kullanan 189 avukat hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Avukat Abdullah Akşahin 6 aydır her yerde aranıyor. Yaklaşık 180 gündür firarda olan Akşahin, partisi Ak Parti’den de ihraç edildi. 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yurt dışında olduğu öğrenilen ve hakkında yakalama kararı çıkarılınca Hollanda’ya kaçtığı iddia edilen Akşahin’in adı, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden de çıkarıldı.

PARTİDEN ATILDI, MECLİS ÜYELİĞİNE DEVAM

AK Parti’de İlçe Başkan Yardımcılığı yapan Akşahin, partide ilçe seçim işleri başkanı olarak görev yapıyordu. Partisinden resmen ihraç edilen Akşahin, halen Sarıyer Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapıyor. Meclis üyeliği düşürülmediği için halen belediye meclis üyesi olan Akşahin, katılmadığı meclis toplantılarında mazeretli sayılıyor. FETÖ firarisi Akşahin, Sarıyer Belediyesi’nin resmi internet sitesinde ise AK Parti meclis üyesi olarak görülüyor. Akşahin, belediye meclis toplantılarında sık sık CHP’li Belediye Başkanı Şükrü Genç‘i FETÖ’cü olmakla suçlamıştı, son oturumda Başkan Genç’in üzerine yürümeye yeltenince mecliste gergin anlar yaşanmıştı.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler