GündemManşet

Gümüşdere’de uyuşturucu imalatı yapan sevgililer tutuklandı!

Sarıyer Gümüşdere’de müstakil bir eve yapılan baskında 2 kişi gözaltına alındı. Operasyonda evin uyuşturucu imalatı için seraya dönüştürüldüğü ortaya çıktı.

Sarıyer’de elektrik uzmanı Berkay G. ailesinden kendisine kalan mirasla satın aldığı müstakil evde sevgilisiyle uyuşturucu yetiştirip üretirken basıldı. Sarıyer’e bağlı Gümüşdere’de satın aldığı evi harita mühendisi sevgilisi Hilal Y. ile özel düzeneklerle sera haline getiren Berkay G.’in kurduğu evde sera evde hint kenevirinden esrara, kokainden uyuşturucu hapa kadar değişik türlerde uyuşturucu ele geçirildi.

MÜSTAKİL EVİ İMALATHANEYE ÇEVİRMİŞLER

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri yaptıkları sokak satıcılarına yönelik olarak yaptığı çalışmalarda bir torbacıdan aldığı bilgi doğrultusunda, elektrik uzmanı 33 yaşındaki Berkay G. ile Harita Mühendisi Hilal Y. isimli 29 yaşındaki bir kadının Sarıyer Gümüşdere’de müstakil evde kenevir bitkisi yetiştirerek uyuşturucu esrar maddesi imal ettikleri bilgisine ulaşınca 21 Mart Çarşamba günü belirlenen adrese operasyon düzenledi.

Fiziki ve teknik takiplerin ardından düzenlenen operasyonda evde bulunan sevgilileri yetiştirdikleri hint kenevirinden esrar üretirken suç üstü yakalayıp gözaltına alan ekipler, sera evde yaptıkları aramalarda 58 kök hint keneviri bitkisi, 160 gram hint keneviri yaprağı, 55 gram hint keneviri parçaları, 12 kök kurutulmuş hint keneviri, 77 gram kokain, 15 adet uyuşturucu Ecstasy hap, hint keneviri tohumları, 2 adet hassas terazi ile uyuşturucu madde yetiştirilmesinde kullanılan sıvı gübre ile özel ışıklandırma ve sulama düzeneği ele geçirdi.

2 SEVGİLİ CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Emniyete götürülerek sorguya alınan ve sevgili olduklarını beyan eden şahıslardan Berkay G.n’in verdiği ifade de evi kendisine babasından kalan mirasla bir süre önce satın alıp sera haline getirdiğini ifade ettiği öğrenildi. Daha çok Sarıyer bölgesindeki sokak satıcılarına uyuşturucu imal etmeye çalışırken basılan sevgili üreticisi sevgililer işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldular. Polisin sevgili zehir üreticilerden uyuşturucu satın alan kişi ve şebekelere yönelik çalışması devam ediyor.

Kaynak: Milliyet

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler