GündemManşet

İstinye’deki Mevlana Parkı aylık 16 bin liraya kiraya verildi!

Mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan, intifa hakkı ise Sarıyer Belediyesi’nde bulunan İstinye’deki Mevlana Parkı aylık 16 bin liraya kiraya verildi. Sarıyer Belediyesi tarafından ihale edilen 10 bin 422 metrekare büyüklüğündeki parkta; 1500 metrekarelik halı saha ile 222 metrekarelik kafeterya da bulunuyor. 3 yıllığına verilen ihaleyi İsmail Akpınar kazandı.

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU- ÖZEL HABER

Sarıyer Belediyesi, parkları ihaleye çıkarmaya devam ediyor. Son ihale İstinye’deki Mevlana Parkı için yapıldı. 393 ada, 2 parsel üzerinde bulunan 10 bin 422 metrekare büyüklüğündeki park 3 yıllığına özel sektöre kiraya verildi. Sarıyer Belediyesi Encümeni tarafından yapılan ihaleye tek firma katıldı ve ihaleyi kazanmaya hak kazandı. İhaleye giren Yeşil Saha Spor ve Gıda Ticaret ve Limited Şirketi adına İsmail Akpınar aylık 16 bin + KDV teklifi vererek tesisin yeni işletmecisi oldu. Yıllık 192 bin TL’ye ihale edilen tesisin bakımı ve içindeki ağaçların korunmasını da ihaleyi alan şirket üstlenecek.

222 METREKARELİK KAFETERYA, 1500 METREKARE HALI SAHA

5 bin 400 TL geçici teminat verilerek düzenlenen ihaleye göre işletme içinde kalan 222 metrekarelik kafeterya, 1500 metrekarelik halı saha ile 50 metrekarelik soyunma-duş kabinleri de kullanılabilecek. Öte yandan söz konusu tesis içindeki havuz üzerine ilave yapılar ve yeni eklemeler yapıldığı, bu durumun havuzdaki hayvanların yaşamlarını olumsuz etkilediği iddia ediliyor. Sarıyer Belediyesi’ne bu konuda şikayetler gittiği öğrenildi.

 

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler