GündemManşet

Lezzetli ve kaliteli kurabiyeleriyle ünlenen ESOM Gıda’nın kurucusu Sunay Öztürk; “Kurabiyelerimizi anne titizliğiyle hazırlıyoruz”

Sarıyer Yeni Mahalle’de kurulan ESOM Gıda, tıpkı annelerin evlerinde kendi çocukları için özenle hazırladığı kurabiyeler gibi aynı titizlikle hazırladıkları kurabiye çeşitlerini 3 yıldır müşterileriyle buluşturuyor. Sunay Öztürk ve Semra Akcan isimli kız kardeşlerin kurduğu şirket, hazırladıkları eşsiz kurabiyeleri “Le Petit Cake” markasıyla pek çok markette piyasaya sunuyor.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer Yeni Mahalle’de 3 yıl önce hizmete giren ESOM Gıda, iki kız kardeş Sunay Öztürk ve Semra Akcan ile Akcan’ın kızı Melis Akcan’ın birlikte kurdukları bir şirket. Bu aile şirketi, ürettikleri bir birinden lezzetli kurabiye çeşitlerini Le Petit Cake markasıyla aralarında Migros ve Macro Center’in de bulunduğu pek çok ünlü market zincirinde müşterilerin beğenisine sunuyor. Yeni Mahalle’deki atölyesinde üretim yapan şirket, sunduğu lezzetler ve çeşitlerle piyasada büyük ilgi görüyor.

EN KALİTELİ MALZEMEYİ KULLANIYORUZ

Sunay Öztürk ve Semra Akcan, ESOM Gıda olarak hazırladıkları kurabiyelerin kalitesi ve lezzetinin sırrını şöyle anlatıyor. “Biz burada, tıpkı annelerin evlerinde kendi çocukları için özenle hazırladıkları kurabiyeler gibi aynı titizlikle kurabiyeler hazırlıyoruz. Kullandığımız tüm malzemeler piyasadaki en kaliteli malzemeler ve ürünler. Asla katkı maddesi ya da malzemesi kullanmıyoruz. Tatlandırıcı ve benzeri maddeleri kesinlikle kullanmıyoruz. Evde anneler çocukları için hangi malzemeleri özenle seçiyorsa, hangi ürünü tercih ediyorsa biz de aynı titizliği gösteriyoruz. Çünkü biliyoruz ki bu kurabiyelerimizi çocuklar da yiyecek. ISO 9000 sertifikası aldık, ardından ISO 22000 sertifikası aldık, şimdi de BRC (British Retail Consurtum). Sürekli denetleniyoruz ve bu sertifikalarımız olmadan ürünlerimizin tanınmış marketlerde satılması mümkün değil. Ürünlerimizin güvenilir, hijyen, taze, sağlıklı ve lezzetli olması bizim için çok önemli. Bu yüzden markamız büyük ilgi görüyor. Yakın gelecekte ihracat yapmayı da planlıyoruz”

EV HANIMLARINA İŞ İMKANI SUNUYORUZ

ESOM Gıda olarak, kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyleyen Sunay Öztürk, “Burada hep kadınlar çalışıyor. Özellikle ev hanımlarımıza, hayatlarında hiç iş hayatı olmamış kadınlarımıza iş veriyoruz. Biz burada hepimiz bir aileyiz. Ev ortamındaki samimiyet ve huzurla çalışıyoruz. Kadınlarımız gün boyu büyük bir özenle kurabiyeler hazırlıyor ve sosyal hayatın bir parçası olarak kendi geçimlerini sağlıyorlar. Bu anlamda çok önemli bir sosyal sorumluluk üstlendiğimizi düşünüyorum. Bize bu konuda her zaman destek veren Sarıyer Market’e de ayrıca teşekkür ederiz” diye konuştu.

ESOM Gıda
www.lepetitcake.com.tr
Karakütük Caddesi No: 73 Yeni Mahalle/ Sarıyer
Tel: 0532 314 25 69

Bir yorum

  1. Macro Center nisantasindan aldigim yilbasi cookieleriniz bir harika. Yabanci zannettim turk cikinca daha da cok sevindim. Ama ambalajin ustunde lepetitcookie.co gibi gecerli olmayan bir adres var..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir