GündemManşet

Muhtar Şafak Kılınç: “Rumeli Feneri’ni düşünen yok”

Rumeli Feneri Muhtarı Şafak Kılınç, mahallesindeki sorunları Sarıyer Gazetesi’ne anlattı. Muhtar Kılınç; “İSKİ bir türlü mahallemizin kanalizasyon sorununu çözmedi. 5 yıldır müracaat etmediğimiz yer kalmadı. Mahallemizdeki sağlık ocağı depreme dayanıksız diye kapatıldı, ama yıllardır yeni bina yapılamadı. Bizleri düşünen yok. Seçim zamanı geldiğinde onlara ne diyeceğimi biliyorum” dedi.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

İstanbul’un Karadeniz’e açılan en uç noktası olarak bilinen Sarıyer Rumeli Feneri Mahallesi’nde sorunlar bir türlü çözülebilmiş değil. Köy’den mahalleye dönüştürülen Rumeli Feneri’nde 4 dönemdir muhtarlık yapan Şafak Kılınç, gazetemizi ziyaret ederek mahallesindeki sorunları anlattı. Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya konuşan Muhtar Şafak Kılınç, verdikleri tüm mücadelelere rağmen mahallesindeki sorunlara duyarsız kalan yetkililere isyan etti. “Büyükşehir Belediyesi bize sahip çıkmıyor” diyen Kılınç; “Seçim zamanı mahallemize geldiklerinde, ben onlara ne diyeceğimi biliyorum” şeklinde konuştu.

İSKİ KANALİZASYON SORUNUNU ÇÖZMEDİ

3 bin 300 kişilik nüfusa sahip olduklarını belirten Muhtar Şafak Kılınç şöyle konuştu; “Mahallemizde tam 5 yıldır mücadele veriyoruz. İSKİ kanalizasyon sorunumuzu çözsün diye. Her tarafa müracaat ettik, dilekçeler verdik, görüşmeler yaptık. Ancak kimse bu sorunu çözmeye yanaşmıyor, kılını bie kıpırdatmıyor. Rumeli Feneri halkını kimse düşünmüyor”

YENİ SAĞLIK OCAĞI BİNASI İSTİYORUZ

“2014 yılında depreme dayanıksız diye sağlık ocağımız kapatıldı. Yerine yeni bir sağlık ocağı yapılacaktı. Ancak yıllardır yeni bir sağlık ocağı yapılamadı. İnsanlarımız mağdur olmasın diye muhtarlığımın yanında sağlık ocağına yer verdim ancak geçici çözümlerle bu sorun ortadan kaldırılmaz. Rumeli Feneri halkına modern bir sağlık ocağı gerekiyor.”

İLKOKULUMUZ 3 KATLI OLACAKTI

Rumeli Feneri’nde en büyük sorunlardan birisinin ilkokul sorunu olduğunu da söyleyen Kılınç bu konuda şöyle konuştu; “İlkokulumuz neredeyse bir asıra dayandı. İstanbul’un en eski okullarından. WC’si dışarıda olan tek okul. Bu okulda 45 öğrencimiz okuyor. Devlet eski okulumuzu yıkacak yerine 3 katlı modern bir okul yapacaktı, her şey tamamdı ancak yapılmadı. Sağ olsun Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç olaya duyarsız kalmadı, okulumuzda tadilat ve yenileme çalışması yaptı. Okulumuz yıkılıp yeniden yapılmasa da belediye sayesinde öncesinden daha güzel oldu”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir