GündemManşet

ÖLÜM SAHİLİ! Kısırkaya’da 1 günde 6 kişi boğuldu

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL HABER 

Sarıyer Kısırkaya sahili dün adeta ölüm sahiline döndü. Denizde meydana gelen boğulma olaylarında 6 kişi hayatını kaybetti. 3 kişinin denizden cesedi çıkarılırken 1 kişinin kayıp olduğu 2 kişinin de yoğun bakımda beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi.

Konuyla ilgili Sarıyer Gazetesi’ne açıklama yapan yetkililer Sarıyer Zekeriyaköy Jandarma Komutanlığı’nın bölgedeki ölüm olaylarını ve yoğunluğu durdurmak için Kilyos ve Kısırkaya bölgelerindeki plajlara girişi kapattığı ve sürücüleri bu bölgeye almadığı trafikten geri döndürdüğü öğrenildi. İBB’nin sorumluluk alanında bulunan denize girmenin yasak olduğu Kısırkaya plajı hafta sonu olması nedeniyle İstanbul’un çeşitli yerlerinden gelen on binlerce vatandaşın akınına uğradı.

Masraftan kaçınmak için ücretsiz plajlara akın ettiler

İstanbul’un değişik semtlerinden gelen vatandaşlar paralı plajların 50 TL’den başlaması ve içeriye hiçbir yiyecek içecek alınmaması nedeniyle harcama yapmamak ve masraftan kaçınmak için ücretsiz halk plajlarına akın etti. Fakat halk plajlarında can güvenliğinin sağlanamaması ve denize girmenin yasak olduğu bölgede yoğunluğun oluşması ayrıca dip akıntıları yüzünden çok sayıda kişi yaşamını yitirdi.

Sarıyer Gazetesi’ne açıklama yapan yetkililer dün Kısırkaya’da 6 kişinin hayatını kaybettiğini söylediler. 1 gün önce de plajda 17 yaşındaki bir genç yaşamını yitirmişti. Yetkililer Kısırkaya Plajı’na bölgedeki güvenli olmayan plajlara gidilmemesi ve denize girilmemesi konusunda herkesi uyarıyor.

Atlı birlikler oluşturuldu

Sarıyer Jandarma ekipleri dün sahilde denize giren vatandaşları uyarmak için atlı birlik oluşturdu ve ata binerek sahildeki vatandaşları denizde açılmamaları ve uzaklara gitmemeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Bir yorum

  1. O gün biz o denizdeydik ve olanların hepsini gözümle gördüm. Çok korkunçtu. Bir kişiyi babam kurtardı. O gün orasi resmen ölüm deniziydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir