GündemManşet

Özel Mürüvvet Evyap Okulları kapatılmayacak!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a bağlı Anadolu Ajansı, 17 Kasım 2017’de abonelerine “FETÖ ile irtibatlı 5 okul kapatıldı” başlığıyla bir haber geçti. Haberde “AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, MEB tarafından yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ ile irtibatı tespit edilen okullara yönelik kapatma kararı verildi. Buna göre, Özel Mürüvvet Evyapanaokulu, ilkokulu, ortaokulu, fen lisesi ve koleji FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kapatıldı.” denildi.

AA’nın Sarıyer’i şok eden haberi çok sayıda ulusal gazetede ve yüzlerce internet sitesinde haber olarak yayınladı. Veliler ve öğrenciler gelişmeler üzerine büyük şok yaşarken, okul yetkilileri de süreci durdurmak için Milli Eğitim Bakanlığı düzeyinde temaslarda bulundular.

OKUL EĞİTİME NORMAL ŞEKİLDE DEVAM EDECEK

Özel Mürüvvet Eyvap Okulu yöneticilerinin verdiği mücadele sonuç verdi ve okulun eğitime devam etme kararı çıktı. Milli Eğitim Müdürlüğü, 28 Aralık 2017 tarihli kararıyla söz konusu okulun eğitime devam edeceği yönünde resmi yazı verdi. Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Nezir Eryarsoy imzalı yazıdan sonra okulun kapatılmayacağı da netlik kazanmış oldu.

OKUL YÖNETİMİ BELGELERİ PAYLAŞTI

Okul yönetiminden gazetemize yapılan açıklamada, okulun normal şekilde eğitime devam edeceği, okulda yapılan inceleme sırasında okuldan hiç bir şeyin alınmadığı ve okulla ilgili spekülasyonların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. Okul yönetimi ayrıca AA’nın duyurduğu şekilde okulla ilgili herhangi bir FETÖ/PDY soruşturması bulunmadığını ve bu yöndeki tüm iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. Okul yönetimi ayrıca okulun normal şekilde eğitime devam edeceği yönünde Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan resmi yazıyı ve okulla ilgili tespit tutanağını Sarıyer Gazetesi‘yle paylaştılar. Açıklamada; “Her ne kadar bir hata neticesinde, görevlendirme makamının oluru ile okulumuza bazı kurumlar tarafından gelinmiş ise de yine görevlendirme makamının oluru ile okulumuzdan herhangi bir evrak vs. alınmadan geri ayrılınmıştır” denildi.

NOT: FETÖ’DEN YURT DIŞINA KAÇTIĞI ÖĞRENİLEN VE SARIYER’DE PEK ÇOK ÖNEMLİ EĞİTİM KURUMUNUN KURUCUSU OLAN HİKMET KAYA KİMDİR? FİRARİ FETÖ SANIĞI HİKMET KAYA, SARIYER’DE HANGİ OKULLARIN KURULUŞUNDA YER ALMIŞTIR?

Detaylar ÇOK YAKINDA SARİYERGAZETESİ.COM’da olacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir