GündemManşet

SAODER’den basın açıklaması: “Ses ver Türkiye!”

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Ordulular Derneği (SAODER), üyeleriyle birlikte çocuk istismarı ve  cinayetleri konusunda dernek merkezinde basın açıklamasında bulundu.

Basın açıklamasını yapan SAODER Başkanı Ali Yaman yetkililere seslenerek, istismarcıların ve canilerin en ağır şekilde cezalara çarptırılması ve bunlardan biri idam ise bunlar için idam istediklerini söyledi.

Başkan Yaman Türkiye’de bulunan tüm STK’lara ve Sarıyer’de faaliyet gösteren derneklere tüm üyeleri ile seslenerek “Ses ver Türkiye sesimizi duyun bu sese cevap verin” diyerek başlatmış oldukları videolu akıma derneklerden destek istedi.

Dernekler de cevaben; Sarıyer Ordulular Derneği’nin başlatmış olduğu istismarcılara yönelik idam kampanyasını duyduklarını ve kendilerinin de idama karşı olduklarını söyleyerek farklı bir derneğin ismini söyleyerek sesimizi siz de duydunuz mu diyecekler.

Derneğin yaptığı basın açıklaması ise şöyle:

“Sarıyer Ordulular Derneği olarak, sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Ses ver Türkiye, sesimizi duyun bu sese cevap verin!” sloganı ile başlattığımız kampanyamızın sebebi, özellikle son zamanlarda yaşanan savunmasız olan herkes, ama özellikle çocuk cinayetleri ve istismarcılarına, SAODER üyeleri olarak,  caydırıcı özelliği olan en ağır cezaların verilmesini. Eğer bu cezalardan biri idamsa gerekli yasaların tez zamanda  gündeme alınıp kanunlaştırılmasını, bu suçları işleyen kişilerin halkın önünde ibretlik bir şekilde cezalandırılmalarını istiyoruz. Belki Eylül kızımızı ve Leyla kızımızı geri getirmeyecek ama başka Eylül’lerin başka Leyla’ların başka çocuk ölümlerinin ve istismarların önüne geçeceğini temenni ediyoruz.

Buradan kampanyamızın zinciri veya akımını  başlatmak üzere Türkiye’de bulunan tüm STK’larına, tüm Ordulu derneklerimize,  sanatçılarımıza, basın mensuplarımıza, ve tüm annelere babalara, çocuklarımıza ve Sarıyer’de faaliyet gösteren Sinoplular Derneği’ne, Sivaslılar Derneği’ne, Samsunlular Derneği’ne, Gümüşhaneliler Derneği’ne, Giresun Dernekleri’ne, Ayaztepe Gençlik Derneği’ne,

Kastamonulular Derneği’ne, Trabzonlular Derneği’ne, Ayazağaspor Taraftarlar Derneği’ne seslenip, hep birlikte sloganımızı da söyleyerek   “Ses ver Türkiye, sesimizi duyun bu sese cevap verin!” diyor seslendiğimiz derneklerde “Sarıyer Ordulular Derneği’nin başlattığı kampanya sesini duyduk biz de çocuk istismarına idam istiyoruz deyip onlar da kendilerinin sesleneceği bir derneğin ismini söyleyerek siz de sesimizi duydunuz mu diyerek çektikleri videolarlar bu zinciri Türkiye’ye yaymak istiyor ve bu konuda güçlü bir kamuoyu oluşturalım diyoruz. Şimdiden destek olan herkese teşekkür ediyoruz.”

Sarıyer Ordulular Dernek Başkanı

Ali Yaman

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler