GündemManşet

Sarıyer Belediyesi’nde üzücü olay…

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL HABER 

Sarıyer Belediyesi’nde 1 Eylül Dünya Barış Günü’nden bir gün önce yaşanan üzücü olay, 1 kişinin hastanelik olmasına 1 kişinin de gözaltına alınmasına neden oldu.

Sarıyer Gazetesi’nin taraflardan edindiği bilgilere göre belediyenin iki sevilen ismi arasındaki olay 3. katta bulunan Destek Hizmetler Müdürlüğü binasında başladı. Destek Hizmetler Müdürlüğü’nde bir arkadaşını ziyaret eden belediyenin eski emekli çalışanı Hasbi S. bu sırada söz konusu kişiyle yaptığı konuşmalar sırasında söylediği sözlerden dolayı aynı birimde bulunan Erhan B. adındaki belediye çalışanı tarafından uyarıldı.

Hasbi S. hastaneye kaldırıldı

Daha önce Zabıta Müdürlüğü’nde görevli olan ve bir süre önce Destek Hizmetler Müdürlüğü’nde mesaiye başlayan Erhan B. ile sözlü tartışmaya giren Hasbi S. arasındaki polemik giderek sertleşti. 3. Kattan belediye binasının dışına çıkarılmak istenen Hasbi S. ile Erhan B. arasındaki arbedeyi güvenlikler ayırmak istedi. Fakat belediyenin ana kapısında olay yumruklaşmaya dönüştü. Erhan B.’nin yumruklarına hedef olan Hasbi S. Kanlar içerisinde yere yığıldı. Daha önce de sağlık sorunları yaşadığı ve şeker hastası olduğu öğrenilen Hasbi S. dayak sonrasında çeşitli yerlerinden yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Erhan B. savcılığa çıkarıldı

Şişli’deki Okmeydanı Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve ameliyata alınan Hasbi S.’nin vücudunun çeşitli yerlerinde darp izlerine rastlandı. Olaydan sonra dün akşam saatlerinde gözaltına alınan ve İstanbul Adliyesi’nde Cumhuriyet Savcılığı’na çıkarılan Erhan B. ifadesinden sonra serbest bırakıldı.. Kimliğine küfür edildiği için olayı gerçekleştirdiğini söyleyen Erhan B. sosyal medya hesabından gece geç saatlerde “Tutuklanıyorum” mesajı paylaştı.

Olaydan sonra gazetemize konuşan ve yarın ameliyata gireceğini söyleyen Hasbi S. belediyede hiçkimseye kesinlikle küfür etmediğini olayın kasıtlı yapıldığını söyledi. Erhan B. de ifadesinde kendi kültürüne küfür edildiğini vurguladı. Olayı şimdi Türk yargısı çözecek.

Sarıyer Gazetesi olarak taraflara geçmiş olsun diyoruz.

9 yorumlar

  1. Ulan şerefsiz bizim soyadımızı kullanıp yazı yazma kimsinsin sen Abdullah Özkanca telefon numarası versene.sen Erhan kardeşini tanıyorsunda Hasbi Saral,’ı nerden tanıyorsunda kfür ettiğini iddaa ediyorsun.

  2. Erhan kardeşimizdir uzun yıllardır tanırız. Kendinden yaşça büyük kimseye el kaldırmışlığına şahit değiliz. Ağır küfür yada sinkaflı sözler edildiyse yaşanmıştır bu hadise ,iki tarafada geçmiş olsun

  3. Hasbi Saral isimli sahsin ilk vukuati değil bu, kendisi daha öncede Aleviler hakkında ileri geri kufurlu konusmustu toplum icinde, ayrica olayın şahitleri var.. Bakalım bu yorumumu yayinlayacakmisin ?

  4. Chp dönemi malesef sürekli bir üzücü olay ile gündem de kalmaya devam ediyor ve belediye yonetiminin olduğu gibi yolsuzluk yaptığını artık kimse gormez den gelemiyor bu yasanan olayi da yalanlar ile ALEVİ ile SÜNNİ kavgasina dönüştürmek icin elinden geleni yapıyor ama iki uc tane vasifsiz elemani kurban edip bu haksızlığı örtbas edemeyeceksiniz sanırım gitme vaktiniz yaklaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir