GündemManşet

Sarıyer İlçe Emniyeti yerel basınla buluştu

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY – YAREN MEDİN

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, Emniyet Müdür Yardımcısı İhsan Süngü ve karakol amirlerinin katıldığı kahvaltılı toplantı FSM Karakolu bahçesinde düzenlendi.

Gazetemiz adına Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu, Haber Müdürümüz Rukiye Ay ve Muhabirimiz Yaren Medin’in de katıldığı kahvaltılı toplantıda ilçenin emniyetle ilgili sorunları konuşuldu.

Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı oldukça samimi bir ortamda karşıladığı gazetecilere yaptıkları çalışmalar, aldıkları önlemler ve ilçedeki suç olaylarıyla ilgili geniş değerlendirmelerde bulunarak bilgiler verdi.

Sarıyer Merkez karakolu Çayırbaşı’na taşınacak

Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, Sarıyer Merkez’deki karakolun önümüzdeki dönemlerde Çayırbaşı’na taşınmasının gündemde olduğunu ve Çayırbaşı’na yeni bir karakol yapılacağını belirterek Sarıyer Merkez’deki karakolun ise yine nokta karakol olarak kullanılmakla birlikte emniyet personelleri için lojman olarak kullanılacağını ifade etti.

İstanbul’un ilk kadın Yunusları Sarıyer’de

Sarıyer’de 6’sı motosiklet 3’ü araçlı olmak üzere toplam 20 personelin çalıştığı Yunus birimlerinin kurulduğunu  ifade eden Çamırcı, bu Yunus biriminde görevli iki personelin de kadınlardan oluştuğunu ve İstanbul’da ilk kadın yunus timinin Sarıyer’de görev yaptığını söyledi.

Sarıyer’de 57 gece bekçisi görev yapıyor

Sarıyer genelinde 57 gece bekçisi çalıştığını söyleyen Çamırcı, bazı mahallerde saat 19:00’dan sabah 07:00’ye kadar bekçilerin görev yaptığını ve genç dinamik bir yapıya sahip olan bekçilerin ilçe genelindeki asayiş olaylarına etkin bir şekilde müdahale ettiğini ifade etti. Bu sayının yakında 60’a çıkarılacağını da ekledi. Bugüne kadar pek çok suç olayını önlediklerinin altını çizen Çamırcı, Sarıyer’in İstanbul’daki ilçeler içerisinde en güvenli ilçelerden biri olduğunu söyledi.

Zekeriyaköy’de lojman yapılması gündemde

Zekeriyaköy’de de 40 konutluk bir lojman yapılmasının gündemde olduğunu belirtti. Zekeriyaköy Jandarma Karakolu’nun belediye şantiyesi olarak kullanılan bir alanında konut yapacaklarını söyleyen Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Çamırcı, vatandaşların olası durumlarda polise sürekli haber vererek kendileriyle iletişimde olmalarını söyledi.

FSM Karakolu’nun ilgi odağı oldu

FSM Karakolu’na yeni getirilen Alman Kurdu Bozli kahvaltı sonrasında herkesin ilgi odağı oldu. 6 aylık olduğu belirtilen sevimli köpek Bozli’nin Bayrampaşa’ya 2 aylık eğitime gönderilerek geri getirileceği söylendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir