GündemManşet

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, velilerin şikayetlerine duyarsız kalmadı, İstinye’deki “o” okula müfettiş gönderdi!

İstinye’de bir okulda öğrencilere okul giysisi nedeniyle müdür tarafından şiddetli şekilde mobing uygulandığı yönünde velilerden gelen çok sayıda şikayet üzerine Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, konuyla ilgili inceleme başlattı.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer Gazetesi‘ni arayan çok sayıda veli; İstinye’deki lisede bir okul müdürünün Şişli’deki bir giysi mazağasının sahibiyle sınıfları tek tek dolaşıp öğrencilerin üzerindeki elbiseleri kontrol ettiği, söz konusu firmadan 230 TL ödeyerek okul giysisi almayan öğrencilere herkesin içinde mobing uygulandığını ihbar etti. Sınıflarda pantolon teftişi yapılan öğrencilerin kemer altında kalan okul armalarının da tek tek kontrol edildiği, ilgili mağazadan alışveriş yapmayan öğrencilerin okul müdürü tarafından fırçalanmak üzere müdür odasına çağrıldığı ifade edildi. Halen vekil müdür olarak görev yapan müdürün, bir okul müdüründen çok giysi mazağasının temsilcisi gibi davrandığını söyleyen veliler rezalete el konulmasını istedi. Veliler ayrıca aynı okulda yaşanan pek çok konuda duydukları rahatsızlıkları da gazetemizle paylaştılar.

KAYMAKAM BİLGİN REZALETE EL KOYDU

İstinye’de çok sayıda veliden gelen şikayet üzerine konuyu Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ile paylaşan gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu, velilerin bu konudaki tüm kaygılarını Kaymakam Bilgin’e iletti. Toplumsal konulardaki duyarlılığı, çalışkan ve dürüst kişiliğiyle tanınan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, velilerin şikayetlerini kendisine ileten Gazeteci Bekir Batu’ya teşekkür ederek bu konuda hemen soruşturma başlatılacağını söyledi. Kaymakam Bilgin; “Böyle bir ayıba asla izin veremeyiz. Velilerimiz ve öğrencilerimizin mağdur edilmesini asla kabul edemeyiz. Giysi mağazasının müdürünün ve okul müdürünün sınıfları teftiş etmesi ayıbına kesinlikle müsaade etmeyiz. Hemen sorumlular hakkında gerekli incelemeyi başlatıyorum. Bir gazeteci olarak duyarlılığınız için size de teşekkür ediyorum” dedi.

MİLLİ EĞİTİM MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİ

Yaşanan telefon görüşmesinden sonra Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin‘in söz konusu iddiaların araştırılması ve sorumlular hakkında gerekli incelemelerin yapılması için Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne talimat verdiği ve ilgili okula müfettiş gönderildiği öğrenildi.

Sarıyer Gazetesi olarak duyarlılığından ve olaya el koymasından dolayı Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’e teşekkür ederiz.

Not: Olayın yaşandığı okulun ismini ve müdürün adını özellikle yayımlamadık.

Bir yorum

  1. Yazıklar olsun sizi buraya öğretmen diye hatta vekil ünvanı verip müdür sıfatıyla oturmanızı sağlayanlara . Atama bekleyen binlerce genç varken çocuk psikolojiyle uzaktan yakından haberi olmayan sözde eğitimciler bunlar.
    Sayın Gürsoy Osman Bilgin beyin ilgi ve alakasına 40 yıllık Sarıyer li olarak teşekkür ederim çocuklarımızın eğitim hakkına sahip çıktığınız için minnettarız. Sayın Bekir Batu çığlımızın sesi oldunuz teşekkürler. Sarıyerli olarak hangi okul ve idareci olduğunu biliyor ve takipçisiyiz çocuklarımız için geleceğimiz için .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir