GündemManşet

Sarıyer Müftülüğü’nden yetim öğrencilere aylık 100 TL’lik burs

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer Müftülüğü, ilçe genelindeki yetim öğrencilere sahip çıkmak için anlamlı bir projeyi hayata geçirdi. Sarıyer Kaymakamlığı’nın onayıyla başlatılan “Her caminin bir yetim kardeşi olsun” kampanyası ile Sarıyer’de anne ya da babaları olmayan dar gelirli ailelerin çocuklarına aylık 100’er TL burs veriliyor. 4 aydır hayata geçirilen burs kampanyasından şu anda 190 öğrenci yararlanıyor. Kampanyanın önümüzdeki dönemde hayırsever vatandaşların katkılarıyla daha da büyütülmesi amaçlanıyor. Kampanyaya vatandaşların da destek vermesi isteniyor.

OSMAN KURTULAN: “HERKESİ KAMPANYAYA DESTEĞE DAVET EDİYORUZ”

Konuyla ilgili bilgi vermek ve Sarıyer’de yerel basının 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutlamak için gazetemize ziyaret gerçekleştiren Emirgan Ahmet Celalettin Paşa Cami İmamı Osman Kurtulan, Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’nu temsilen gerçekleştirdiği ziyaretinde söz konusu kampanya hakkında bilgiler verdi. Kurtalan, tüm duyarlı vatandaşları kampanyada belirtilen IBAN hesabına para yatırarak yetim öğrencilere burs kampanyasına sahip çıkmaya çağırdı.

SARIYER MÜFTÜSÜ OĞUZHAN KADIOĞLU: ” YETİMLERE SAHİP ÇIKIYORUZ”

2018 Ocak ayı yetim bursları verilirken Sarıyer İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu şunları söyledi;  “2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi başında Sarıyer de bulunan  Ortaokul ve Liselerde okuyan yetim öğrencilere “Her Caminin Bir Yetim Kardeşi Olsun” projesi kapsamında 190 öğrenci okutulmaktadır. Din görevlilerinin camilerde yaptıkları çalışmalar neticesinde her ay düzenli olarak 100 (yüz) TL bağışta bulunuluyor. Dünyada 100 milyonlarca yetim bulunmakta, özellikle bu sayının çoğunluğu  İslam coğrafyasında bulunmakta, savaşların, doğal afetlerin, suç örgütlerinin, hastalıkların neticesinde ailelerini kaybeden korumalı yada korumasız yetimler bulunmaktadır. Sarıyer Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi olarak mali ve sosyal bir ibadet olan zekât ve sadakalarını vererek yetim ve muhtaç öğrencilere kullanmalarını istiyoruz. Bu faaliyetin önümüzdeki aylarda dahada gelişmesini istiyor ”Yetimler Gülsün” diye mali gücü yerinde olan her kişinin bu kampanyaya katılmasını istiyoruz.”

HER YETİM ÖĞRENCİYE 100 TL AYLIK BURSUN VERİLDİĞİ KAMPANYAYA DESTEK VERMEK İÇİN HESAP NUMARASI:

Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi VAKIFBANK IBAN: TR82 0001 5001 5800 7292 2952 15

   

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler