GündemManşet

Sarıyer Müftülüğü’nden yetimlere örnek proje

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi, “Yetimler Gülsün Diye Her Caminin Yetim Kardeşi Var” projesi uygulamaya başladı.

2018-2019 Eğitim-Öğretim döneminde Sarıyer ilçesinde ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yetim ve muhtaç olan öğrenciler Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi oluşan bütçe çerçevesinde öğretmen, imam, Kur’an kursu öğreticisi, vakıf yöneticisi ve bir sivil üyeden oluşan komisyon son tespiti yapacak.

Kadıoğlu; “Yetimler bizlere bir peygamber emanetidir”

Konuyla ilgili açıklama yapan TDV Şube Başkanı ve ilçe müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu; “Dünyada milyonlarca yetim çocuk var. Ülkemizde ve yaşadığımız ilçemizde bizim de payımıza düşen en masum bireyler olan yetimlerimiz var. Bizler yetim bir peygamberin ümmetiyiz. Aynı zamanda yetimler bizlere bir peygamber emanetidir. Sarıyer’de geçen yıl yetim kardeşi olmayan hiçbir camimiz kalmadı. Bu kampanyayı sahiplendik. Bu yıl daha fazla yetim öğrenciye ulaşmak istiyoruz. Din görevlilerimiz de aylık toplantılarda kendi aralarında para toplayarak bu projeye destek veriyorlar. Zengin ve fakiri kaynaştıran, öğrenciye kırtasiye, ulaşım, yemek gibi küçük bir destek olan bu hayra zenginlerimizin, hayırsever işadamlarımızın destek vermesini bekliyorum” dedi.

Projeden 183 öğrenci yararlanmıştı

Geçtiğimiz eğitim-öğretim sezonunda uygulanan projeden 183 öğrenci sekiz ay boyunca yararlanmıştı.

Hesap numarası güncellendi

“Yetimler Gülsün Diye Her Caminin Yetim Kardeşi Var” projesinin hesap numarası da güncellendi. Bağışta bulunmak isteyen vatandaşlar için hesap numarası şöyle:

Vakıfbank Sarıyer Şubesi Yetim Hesabı:

Hesap Adı: Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi

Hesap İban: TR60 0001 5001 5800 7307 5366 39

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir