GündemManşet

Sarıyer Muhtarları’ndan TSK’ya tam destek!

SARİYERGAZETESİ.COM- MELİSA SÜME

Sarıyer Muhtarlar Derneği, Afrin operasyonuna destek vermek amacı ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması yaptı. Ellerinde Türk bayraklarıyla Atatürk Anıtı önünde toplanan muhtarlara çeşitli siyasi partilerin ilçe başkanları da eşlik etti. CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar da meydandaki programa katıldı.

SARIUÇAK: “MUHTARLAR OLARAK CEPHEYE GİTMEYE HAZIRIZ”

Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı ve Darüşşafaka Muhtarı Hüseyin Sarıuçak yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; “Malumunuz Ortadoğu’da yıllar yılı devam eden emperyalist güçlerin amaçları her gün bu terörist baskılarının çevreye yaptığı zulümler halkları yerlerinden etmiştir. Irak’ta Afganistan’da ve daha sonra Suriye bu bardağı taşıran son damla olmuştur. Ülkemizde terör baskılarından kaçan yaklaşık 3.5 milyon Suriyeli bugüne bugün her mahallede de en az birkaç aile olarak ve ailelerine baktığınızda içlerinde doktor, mühendis ve avukat olanları var. İnanır mısınız içler acısı durumda savaşı biz mi istedik, savaşı çıkaranlar utansınlar ama eğer bu savaş bittiği zaman da ülkemize mutlaka döneceğiz diyorlar.

DEVLETİMİZİN VE ORDUMUZUN YANINDAYIZ!

Artık Suriye’de öyle hale geldi ki bize dost gözüken ülkeler silahları ile bizi vurmaya başladılar ve artık alenen yapıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız bir gün ansızın girebiliriz dedi ve girdik. Artık savaş demeyelim temizlik harekatı bu ve bu harekatı biz muhtarlarla destekliyoruz. Devletimizin arkasında olduğumuzu belirtmek istiyoruz çünkü bu acıların artık bitme zamanı. Ülkemizde yaşayan üç buçuk milyon Suriyeli de artık ülkelerine dönsünler. Kimin dost kimin düşman olduğunu bilemiyoruz. Allah’tan yurt içinde herhangi bir ayaklanmaya fırsat verilmiyor. Zaten verildiği anda muhtarlar mahallelerinde el birliği yaparak bunları bastırmasını ve susturmasını bilir . Bizler Atatürk’ün emanet ettiği bu ülkede Türkiye’de Cumhuriyetini savunan ve koruyan kişileriz. Biz buna yemin ettik ant içtik. Bugün savaşta gerek görülürse kanımızı son damlasına kadar vererek sınıra gitmeye hazırız. Yeter ki ihtiyaç duyulsun. Şehitlerimiz, gazilerimiz var. Tabii ki olacak büyük bir temizlik harekatı kolay değil. Ve bu temizlik harekatında şehitlik mertebesine ulaşanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar diliyoruz. Allah askerimize iman gücü versin, Allah güç versin, Allah muvaffak kılsın. Katıldığınız için teşekkür ediyorum. Afrin’in bu temizlik harekatının arkasında olduğumuzu ve Atatürk yolunda da devam edeceğimize söz veriyorum.

CAMİDE MEVLİD-İ ŞERİF OKUTULDU, LOKMA DAĞITILDI

Öte yandan Sarıyer Merkez’deki basın açıklamasından sonra muhtarlar Sarıyer Merkez camiine geçerek burada şehitler için okutulan mevlid-i şerife katıldı. Cami çıkışında da vatandaşlara lokma dağıtıldı. Lokma dağıtımı sırasında konuşan Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, Sarıyer muhtarları sayesinde ilçedeki tüm siyasi partilerin bir araya geldiğini ve birlik beraberlik içinde buluştuklarını söyledi.

     

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir