GündemManşet

Sarıyer’de buzlanma nedeniyle 9 araç birbirine girdi

Sarıyer Pınar Mahallesi’nde bu sabah saatlerinde yolda meydana gelen buzlanma nedeniyle yaklaşık 30 araç kaza yaptı. 9 aracın ise zincirleme karıştığı kazalarda şans eseri ölen olmazken, 1 kişi yaralandı, araçlarda binlerce liralık maddi hasar oluştu.

Kaza, saat 09.00 sıralarında Sarıyer Pınar Mahallesi Balabandere Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, sabah saatlerinde cadde üzerinde buzlanma meydana geldi. Aracına binip iş yerlerine gitmek üzere yola çıkan vatandaşlar, cadde üzerindeki buzlanmayı fark edemeyince kaza kaçınılmaz oldu. Kazada önce 4 araç, ardından da 5 araç birbirine girdi. Aynı bölgede yaklaşık 30 aracın kazaya karıştığı, bunlardan ise 9 tanesinin zincirleme kaza yaptığı öğrenildi.

ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

9 aracın karıştığı kazada hafif şekilde yaralanan Müzeyyen Öztürk, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Kaza sonrası olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede önlem aldı. Belediye ekipleri ise buzlanma olan yerlerde tuzlama çalışması yaptı. Yine araçlardan koparak yolan savrulan parçalar da ekipler tarafından temizlendi. Kazaya karışan araçlar çekici yardımıyla kaldırıldı.

“30 ARAÇ BİRBİRİNE GİRDİ”

Kazaya karışan sürücülerden Mustafa İriç, “Sabah saatlerinde ilk ben geldim. Yol çok buzluydu, frene bastım ve duramadım. Aşağıya indim, yarım saat sonra buraya geldim. Sonra araçlar peş peşe birbirine çarptı. Aşağı yukarı 30 araç birbirine girdi. Yaralı yoktu ama araçta çocuklar vardı. Yoldaki buzlanmadan dolayı kaza oldu. Bizim aracımızda da zarar oldu. Araçları çektiler” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir