GündemManşet

Sarıyer’de Gaziler Günü kutlandı

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Sarıyer’de Gaziler Günü’nün 97. yıldönümü kutlamaları Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma töreniyle başladı.

Çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Öğrenciler günün anlamını belirten şiirler okudular.

“Türk yurdunun bekasına canlarına adayanların şerefle hatırlandığı gündür”

Gazi Astsubay İsmail Kaya konuşmasında şu sözlere yer verdi; “19 Eylül Gaziler Günü, Türk Ulusunun büyük Türk Gazisi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında taçlandığı bir gündür. Bu anlamlı tarih, üzerinde yaşadığımız toprakların Türk yurdu olmasını ve bekası uğrunda canlarını adayanların gurur ve şerefle hatırlandığı gün olarak kayıtlara geçmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aramızdan ayrılan tüm gazilerimizi ve vatan uğruna canlarını siper eden şehitlerimizi Türkiye Muharip Gaziler Derneği adına rahmetle anıyor, yaşayan gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum.”

Sarıyer protokolü törende bir araya geldi

Sarıyer Merkez’deki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Caner Coşar, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, AK Parti Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği üyeleri, TSK’da görevli askeri personel, şube müdürleri, muhtarlar, STK temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katılımıyla gerçekleştirildi.

   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir