GündemManşet

Sarıyer’de kardeşlik köprüsü kuruldu

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Belediyesi doğu ve batı arasında kardeşlik köprüsü kurmak için başlattığı projeyi bu yıl da devam ettirdi. Çoğu ilk kez deniz gören Sivas ve Gaziantepli çocuklar bir hafta boyunca Sarıyerli öğrencilerle birlikte kamp yaptı.

Çocukların hayallerine dokunmak için yola çıkan Sarıyer Belediyesi, Sivas ve Gaziantep’den gelen, çoğunluğu daha önce İstanbul’u görmeyen 90 çocuğu Kilyos Sosyal Tesisleri’nde ağırladı. Yaşadığı şehirlerden ilk defa çıkan çocuklar, hem İstanbul’a gelmenin hem de yeni arkadaşlar edinmenin heyecanını yaşadı. İlk defa deniz gören çocukların mutlulukları görülmeye değerdi. Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM) öğrencileri ile birlikte doğayla iç içe bir tatil geçiren çocuklar final etkinliğinde tüm yorgunluklarını bir kenara bırakarak doyasıya eğlendi.

İSTANBUL’U İLK KEZ GÖRDÜLER

Bir hafta boyunca İstanbul ve Sarıyer’i gezen çocuklar, unutamayacakları bir deneyim yaşadı. Televizyondan gördükleri, kitaplarda okudukları İstanbul’u ilk kez görmenin keyfini yaşayan çocukların mutlulukları gözlerinden okundu. Tarihi ve turistik yerleri gezen misafirler eğitici ve öğretici çalışmalar da gerçekleştirdi. Satranç turnuvasından, sanat atölyelerine, gezilerden spor müsabakalarına kadar birçok etkinlikle tatillerini dolu dolu geçiren çocuklar, yaptıkları birbirinden özel çalışmaları sergileme imkanı da buldu. Hafta başında Sarıyer’e gelen çocuklar Sarıyer Belediyesi Sevgi ve Barış Teknesi ile boğaz turuna çıkmayı da ihmal etmedi. Cumartesi günü memleketlerine uğurlanacak çocuklar bol bol fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştirdi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler