GündemManşet

Sarıyer’de köpek paniği!

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL HABER

Sarıyer’de özellikle son dönemlerde mantar gibi türeyen sokak köpekleri vatandaşlar için korku ve tehlike saçıyor.

Sarıyer’de sayısı gün geçtikçe artan sokak köpekleri vatandaşları çileden çıkarıyor. Sarıyer Merkez başta olmak üzere ilçeye bağlı birçok mahallede sokak köpekleri isyan ettirirken, köpeklerin başıboş sürüler halinde gezmesi vatandaşın sokakta rahatça dolaşabilmesini engelliyor.

Günde binlerce kişinin sokağa çıktığı Sarıyer Merkez’de artan sokak köpeği sayısı halkı çileden çıkartıyor. Sarıyer sokaklarında tehlike saçarak dolaşan sokak köpeklerinden dolayı esnaf da şikayetçi olurken, özellikle restoranların paket servis hizmetini yapan motorlu elemanları peşlerine takılıp kendilerini havlayarak kovalayan köpeklerden korkuyor. İşlerini güçlükle yapabildiklerini söyleyen esnaf sokak köpekleri için yeterli sayıda barınaklar kurulmasını istiyor. Gece geç saatlerde servise çıkarken tedirgin olan motorlu paket servis elemanları kendilerine saldırıp ısırmaya çalışan sokak köpekleriyle her gün mücadele ediyor.

Aileler de korku içinde

Parklarda ve sokaklarda çok fazla köpek olduğundan şikâyetçi olan aileler de çocukları için oldukça endişe duyuyor. Günün her saati çocuklarının yanında olamadıklarını ve sokağa ya da parka yalnız bırakırlarsa köpeklerin saldırma ihtimalinden korktuklarını söylüyor. Sarıyer’de yaşayan çok sayıda aile çocukların köpekler yüzünden parkta oynayamadıklarını ve bu durumun çocukların gelişimini de olumsuz yönde etkilediğini belirtiyor. Sarıyer’in yeşil alan ve parklar konusunda yeterli olmasına rağmen sokak köpeği sorunu çözülmediği sürece herkesi zor durumda bırakıyor.

Köpek sesleri gece uyutmuyor

Gece köpek seslerinden uyuyamayan Sarıyerli vatandaşlar da konuyla ilgili şikayetlerini “Mahallede huzur kalmadı, gece köpek seslerinden uyuyamıyoruz. Özellikle akşam saatlerinde sokaklardan ayrılmayan köpekler için yetkililerin en kısa sürede harekete geçmesini bekliyoruz” dedi. Öte yandan yaz sıcaklarında serinlemek için açık bırakılan kapılardan da giren sokak köpekleri apartman sakinleri korkutuyor.

   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir