GündemManşet

Şems Çakıroğlu, aday adaylığı başvurusunu yaptı

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL HABER

Sarıyer’in sevilen isimlerinden Şems Çakıroğlu, AK Parti Sarıyer İlçe Binası’na giderek belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Aday adaylığı başvurusunda bulunacağını ilk kez Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’yu arayarak paylaşan Şems Çakıroğlu, gerekli tüm evraklarını AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı’na teslim etti. Aday adaylık başvurusu Sarıyer’deki çevrelerce de ilgiyle karşılanan ve henüz başvurusu sırasında hayırlı olsun dilekleriyle telefon trafiğine tutuldu.

SARIYER GAZETESİ YAZDI, TELEFONLARI KİLİTLENDİ

O anı görüntüleyen Sarıyer Gazetesi Haber Müdürü Rukiye Ay ile de bir süre sohbet eden Çakıroğlu, evraklarının tesliminin ardından aday adaylığı başvurusunu tamamladı. AK Parti Sarıyer İlçe Binası’ndan hatıra fotoğrafı çektirerek ayrılan Çakıroğlu’nu arkadaşları yalnız bırakmadı.

ŞEMS ÇAKIROĞLU KİMDİR?

Şems Çakıroğlu, 1971’de İstanbul Sarıyer’de doğdu. Aslen Trabzonludur.

İlköğrenimini Çayırbaşı İlköğretim Okulu’nda, ortaöğrenimini Sarıyer İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde 1992-1995 yılları arasında okudu. 1998 de girdiği Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 2003 yılında mezun oldu. Marmara Üniversitesi Din Sosyolojisi Bölümü’nde, ”Avrupa Birliğinin Din Sosyolojisi Açısından Türkiyeden Beklentileri” konulu teziyle ‘yüksek lisans’ eğitimini tamamladı.

1994 yılında Sarıyer Belediyesi’nde memuriyete başladı. 2000 yılında İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev aldı ve dört yıl bu görevi sürdürdü. Bu süre içerisinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bimtaş ve Beltur’da Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu. 2004 yılında İETT’deki şube müdürlüğü görevinden Sarıyer Belediyesi’ne Başkan Yardımcısı olarak atandı ve beş yıl bu görevde kaldı. Belediye Başkan Yardımcılığının yanı sıra, 2004-2009 yılları arasında Sarıyer Spor Kulubü Başkan Vekilliği ve Genel Kaptanlık; Sarıyer Belediye Spor Kulubünde de başkanlık görevlerinde bulundu. 2009 yılında, Beyoğlu Belediyesi’ne Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı. Başkan Yardımcılığı görevinden 2014 yılı mahalli idareler seçiminde Sarıyer Belediye Başkan A.Adayı olmak üzere istifa etti. Sonrasında, tekrar başkan yardımcılığı görevine dönen Çakıroğlu, 2015 yılında T.C Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atandı.

Halen T.C Devlet Demiryolları İşletmeleri Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı; TCDD’yi Geliştirme ve TCDD Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nın Genel Sekreterliği, Raytur Şirketinin yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Filiz Hanım ile 1997 yılında evlenen Şems Çakıroğlu; Şamil, Mustafa, Betül, Yusuf ve Ayşe Sare’nin babasıdır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir