GündemManşet

Sevgi sofraları 3 mahallede kuruldu

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Belediyesi tarafından Ramazan Ayı boyunca Sarıyer’in farklı mahallerinde kurulan iftar sofrasının konukları Garipçe, Rumeli Feneri ve Zekeriyaköy Mahalle sakinleri oldu. Ramazan Ayı’nın manevi huzurunun yürekleri birleştirdiği iftar sofralarında bir araya gelen Sarıyerliler, okunan dualarla hep birlikte oruçlarını açtı.

Her gün birden fazla mahallede kurulan sevgi sofralarının bu seferki adresi Garipçe, Zekeriyaköy ve Rumeli Feneri Mahalleleri oldu. Aynı sofra etrafında bir araya gelen mahalle sakinleri ney dinletisi ve semazen eşliğinde iftar saatini bekledi. Ezanın okunmasıyla birlikte vatandaşlar hep beraber orucunu açmanın mutluluğunu yaşadı. Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında ise 3 ayrı noktada sahneler kuruldu.

İstinye Tersane Alanı’nda ve Zekeriyaköy Kurs Merkezi’nde Mucize isimli film gösterilirken, Bahçeköy Semt Evi’nde ise Çırçır Sefası adlı tiyatro oyunu seyircisiyle buluştu.Her gün birden fazla mahallede kurulan sevgi sofralarının bu seferki adresi Garipçe, Zekeriyaköy ve Rumeli Feneri Mahalleleri oldu. Aynı sofra etrafında bir araya gelen mahalle sakinleri ney dinletisi ve semazen eşliğinde iftar saatini bekledi. Ezanın okunmasıyla birlikte vatandaşlar hep beraber orucunu açmanın mutluluğunu yaşadı. Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında ise 3 ayrı noktada sahneler kuruldu. İstinye Tersane Alanı’nda ve Zekeriyaköy Kurs Merkezi’nde Mucize isimli film gösterilirken, Bahçeköy Semt Evi’nde ise Çırçır Sefası adlı tiyatro oyunu seyircisiyle buluştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir