GündemManşet

Sivrisinek isyan ettirdi! Bu ne sorumsuzluk…

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer’de son günlerde yaşanan sivrisinek istilası vatandaşları canından bezdirdi. Sarıyer’in tüm mahallelerinden gelen sivrisinek şikayetlerine duyarsız kalan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri Sarıyer’de ilaçlama yapmıyor.

Gazetemizi arayarak Sarıyer’deki sivrisinek istilasına bir türlü çözüm bulamadıklarını ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekiplerinin konuya duyarsız kaldıklarını söyleyen Sarıyerli vatandaşlar isyan etti. Yaz sıcaklarında sivrisinek istilası yüzünden pencerelerini korkarak açtıklarını ve sivrisineklerin soktuğu yerlerin kırmızı kabarıklıklar halinde kaldığını belirttiler. Havantepe’de sivrisinekler bir vatandaşı ısırarak cildinde çok büyük kırmızı lekeler bıraktı. Bir türlü iyileşmeyen lekeler için vatandaş çareyi doktora gitmekte aradı.

İBB yetkilileri nerede?

Geçtiğimiz günlerde de Sarıyer’deki sivrisinek istilasına yer vermiştik. Günün her saatinde oldukça yoğun bir şekilde vatandaşlar sivrisinek istilasını yaşamaya devam ediyor. Yetkilileri konuyla ilgili duyarlı olmaya davet eden Sarıyerli vatandaşlar İBB ekiplerinden Sarıyer bölgesine bir an önce ilaçlama yapmalarını bekliyor.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir