GündemManşet

TKB Sarıyer’den kadınlara yönelik ayrımcılığa tepki!

Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi Başkanı Hülya Demir, son zamanlarda Türkiye’de yaşanan kadınlara yönelik ayrımcılığa tepki gösterdi ve kadınlara destek mesajları verdi. CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin de derneği ziyaret ederek kadınların sorunlarını dinledi, Çanakkale’deki tiyatro olayında yaşananlara isyan etti.

SARİYERGAZETESİ.COM- MELİSA SÜME/ ÖZEL HABER

Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi Başkanı Hülya Demir ve dernek yöneticileri Türkiye’de son zamanlarda kadınlara yönelik yaşanan ayrımcılık olaylarına sert tepki gösterdi. Çanakkale’de bir tiyatroda kadınlara gösterilen saygısızlığa isyan eden Hülya Demir, ” Kadınlarımıza gereken değeri vermek zorundayız. Toplum olarak ilerlemek ve ülke olarak güçlenmek istiyorsak kendi kadınlarımıza hak ettiği değeri göstermemiz gerekiyor. TKB Sarıyer Şubesi olarak kadınlara yönelik her türlü haksızlığa tepki gösteriyoruz ve bu haksızlığı yaşatanları kınıyoruz” diye konuştu.

DİDEM ENGİN: “YAPILACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

Öte yandan TKB Sarıyer Şubesini ziyaret eden ve kadınların sorunlarını dinleyen CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Sarıyer Gazetesi’ne şunları söyledi; “Kadına yönelik şiddet, kadın cinayetleri konusu, taciz, istismar, hayvanlara şiddet, onlara tecavüz bunların hepsi biz bayanların ortak sorunu olması gerekiyor. Biliyorsunuz Çanakkale Savaşını konu alan bir tiyatro performansı yapıldı. Ciddi bir sıkıntı yaşandı. Kadın tiyatrocuların sahneye çıkmasına yönelik bir engelle karşılaşıldı. Böyle bir şey kabul edilemez. Meclis başkanının yapmış olduğu açıklama da var ve haklı olarak kadınların buna bir tepkisi var. Açıklamasında iddialara düzgün bir şekilde cevap vermiyor. Kadınlar ve erkekler ayrı bir şekilde performansını sergilemiştir diye bir açıklama yapılıyor. Burada çok ciddi iddialar var. Oyundan bir saat önce kadın oyuncular ki bu kadın oyuncular askerlerin anneleri! Böyle bir şey kabul edilemez. Buradan mesajımız olsun. Kınıyoruz!”

     

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler