GündemManşet

Zekeriyaköy Ormanları’nı 29 yıllığına kelepire kiralayan Ak Partili iş adamı Erdal Alkış, şimdi de Sarıyer Spor Kulübü’nü istiyor!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer Spor Kulübü’nün yeni başkanının belirleneceği 20 Mayıs’ta yapılacak kongre öncesinde adaylığını açıklayan AK Partili iş adamı Erdal Alkış ilginç portresiyle dikkat çekiyor. Ak Parti’nin kuruluşundan beri 128 parti mitingini organize eden ve yazdığı “AK Parti yürüyüşü: İlk 45 gün” isimli kitabıyla dikkat çeken Alkış, iktidardan aldığı ballı ihalelerle öne çıkıyor.

AKP’NİN KİTABINI YAZDI, İHALELER UĞURLU GELDİ

ICON Group’un patronu Erdal Alkış, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığı ile biliniyor. Ak Parti’nin kuruluş yıllarında 2002-2004 arasında partinin tam 128 mitingini organize eden, sayısız etkinliğinin resmi organizatörü olan Alkış, yazdığı “AK Parti Yürüyüşü: İlk 45 gün” isimli kitabıyla dikkat çekmişti. Alkış’ın sahibi olduğu şirket, 357 milyon euroluk Adana Çukurova Havalimanı Projesi’nin ihalesini kazanmıştı. Şirketin referans listesinde AK Parti, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı bulunuyor.

ZEKERİYAKÖY ORMANLARI’NI 29 YILLIĞINA KİRALADI

Alkış’ın şirketi ICON Group son olarak İstanbul’un en güzel ormanlarından Sarıyer Zekeriyaköy’deki 31 bin metrekarelik ormanlık alanı kiraladı. Oksijen deposu ormanları 29 yıllığına kiralayan şirket, Seyrantepe’de CHP Parti Meclis üyesi (Sarıyer Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı) Gökan Zeybek’in kiracısı olduğu apartman dairesinden Zekeriyaköy’e taşındı. İktidardan aldığı ihalelerle dikkat çeken Erdal Alkış, şimdi de Sarıyer Spor Kulübü Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. 20 Mayıs’taki kongrede Saffet Akkoyun’a karşı yarışacak olan Alkış’a, Sarıyer’de Ak Parti’ye yakın çok sayıda isim destek veriyor.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir