Kültür-SanatManşet

Klasik müziğin virtüözleri Açı’da müzikli cumartesiler konserlerinde

SARİYERGAZETESİ.COM – KÜLTÜR SANAT

Müzikli Cumartesiler, ilk sezonunda Piyanist Gülsin Onay, Soprano Otilia İpek, Tenor Ali Murat Erengül ve Borusan Quartet’i konuk edecek.

İstanbullular ve özellikle Maslak, Sarıyer ve Boğaz çevresinde yaşayan müzikseverler yepyeni bir konser dizisi ile tanışıyor. Sarıyer Açı Ortaokulu kampüsündeki Konferans Salonunda gerçekleşecek. “Açı’da Müzik / Müzikli Cumartesiler” başlıklı klasik müzik konserleri bu sezon 24 Kasım, 12 Ocak ve 30 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek. Saat 12:30’da başlayacak konserler klasik müziğin önemli isimlerini konuk ediyor.

Müzikli Cumartesiler, 24 Kasım Cumartesi günü, tüm dünyada istisnai bir Chopin yorumcusu olarak kabul edilen Piyanist Gülsin Onay’ın vereceği “Büyük Besteciler & Büyük Umutlar” konseriyle başlıyor. Gülsin Onay özel bir müzik ziyafeti vererek Beethoven, Chopin, Saygun, Elgar ve Mozart’ın eserlerini yorumlayacak.

12 Ocak Cumartesi günü, Soprano Otilia İpek ve Tenor Ali Murat Erengül, Piyanist Terane Abbaszade eşliğinde opera repertuvarının en sevilen aryalarını, “Bir Yeni Yıl Masalı” başlıklı konserde seslendirecek.

Her yaştan büyük bir hayran kitlesine sahip olan, biletleri satışa çıktığı gün tükenen Borusan Quartet ise 30 Mart Cumartesi,  “Güneşli Zamanlar” başlıklı konserde dinleyicilere  bir müzik şöleni sunacak.

Konserlerin ardından oyuncu, radyo programcısı ve yönetmen Ali Pınar sanatçılarla samimi bir sohbet gerçekleştirecek.

Konserlerden elde edilecek gelir, Barış için Müzik Vakfı ile Nesin Vakfı’na bağışlanacak. Konserlerin biletlerine Biletix satış noktalarından ulaşabilirsiniz. 

Biletix: http://www.biletix.com/etkinlik/VW1AA/ISTANBUL/tr

Ayrıntılı bilgi: http://acischools.k12.tr ve 0534 637 46 87 – 0212 349 44 16

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir